У Раді придумали, як боротися з незаконним встановленням кіосків

22 червня 2011 в 07:46
У Верховній раді зареєстровано законопроект про посилення відповідальності за самовільне розміщення малих архітектурних форм (МАФ). У разі його прийняття штраф за подібні дії може зрости з 1,7 тис. до 136 тис. грн, а МАФ може бути конфісковано.

Розробники сподіваються таким чином скоротити кількість незаконно встановлених торгових точок. На думку підприємців, спочатку у країні необхідно встановити єдиний порядок розміщення кіосків, пише у середу, 22 червня, газета "Коммерсантъ-Украина".

Законопроект, що пропонує посилити відповідальність за самовільне встановлення МАФ, зареєстрував народний депутат Володимир Яворівський ("БЮТ-Батьківщина"). Він зазначає, що кількість самовільно встановлених торгових кіосків і павільйонів у населених пунктах України значно зросла. "Масштаби цього явища легко простежити у Києві, де кіоски встановлюються практично безконтрольно", - зазначив пан Яворівський. На його думку, однією з основних причин є незначний розмір штрафів за це порушення.

Зараз штраф за несанкціоноване розміщення МАФ становить від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн). Законопроектом пропонується збільшити його у 20 разів, а також конфісковувати встановлені з порушеннями кіоски разом з товаром і виручкою. У разі повторного порушення протягом місяця штраф планується збільшити до 2-4 тис. неоподатковуваних мінімумів, а для систематичних порушників - до 4-8 тис. (до 136 тис. грн). Рішення про незаконність встановлення буде приймати суд. Законопроект пропонує доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення новою статтею 152-1 "Самовільне розміщення МАФ", дія якої буде поширюватися на кіоски, намети, лотки, літні майданчики, павільйони і вбудовані приміщення на зупинках громадського транспорту. На намети, встановлені з метою агітації, її дія поширюватися не буде.

Координатор громадянської кампанії "Форум порятунку Києва" Віталій Черняховський підтримав посилення санкцій. "Штрафи за незаконне встановлення МАФ просто смішні - вони відбиваються за годину роботи кіоску. Демонтовані кіоски через деякий час повертаються підприємцям, які знову їх розміщують", - сказав пан Черняховський. На його думку, збільшення штрафів та конфіскація МАФ разом з товаром зробить їх самовільне встановлення економічно недоцільним.

Підтримав законопроект і заступник голови постійної комісії Київради з питань власності Денис Москаль ("Республіка Київ"): "Ні для кого не секрет, що більшість кіосків встановлено без необхідних дозволів і вони створюють незручності для киян, займаючи тротуари, особливо біля станцій метро. До того ж ніхто не може гарантувати якість продукції, якою в них торгують".

Водночас підприємці вважають ініціативу передчасною. "Спочатку влада повинна затвердити єдиний для всієї країни порядок розміщення кіосків, а вже потім посилювати санкції для порушників", - сказала голова Асоціації власників МАФ Тетяна Петренко. За її словами, діючий у Києві порядок розміщення таких конструкцій, зокрема, передбачає виділення земельних ділянок у сервітут (обмежене користування), хоча Земельний кодекс не допускає зведення споруд на подібних ділянках.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...