Топ Новини

У Раді Європи вважають, що Україна погано бореться з корупцією

15 жовтня 2012 в 10:28
Президент міжнародної антикорупційної організації GRECO стверджує, що корупція в Україні досягла рівня системної проблеми, і що владі необхідно проводити більше реформ.

Системний рівень корупції в Україні вимагає проведення більш широких антикорупційних реформ, змістом яких повинна бути консолідація демократичних принципів, верховенство права та інституційні реформи. Про це заявив президент GRECO (Група держав проти корупції Ради Європи) Марін Мрчела.

Зокрема, Мрчела сказав: "Реформи для ефективної боротьби з корупцією вимагають довгострокового підходу і міцних політичних зобов'язань. З моєї точки зору, передчасно давати загальну оцінку ситуації в Україні".

Продовжуючи пояснення, він нагадав, що не так давно, у 2011 році GRECO висловилася про свою стурбованість про те, що "серед українців поширене сприйняття, що політичні партії засновуються і використовуються для особистої вигоди, і що політики не служать їм належним чином, а також те, що обіцянки щодо демократії не виконуються".

Азаров «однозначно не вірить», що в Україні високий рівень корупції (ВІДЕО)

"З іншого боку, повинно бути зазначено, що нещодавня антикорупційна стратегія на період 2011-2015 роки чітко визначила, що корупція в Україні досягла рівня системної проблеми, і що необхідно проводити більше реформ. Я сподіваюся, що план дій, який знаходиться в процесі підготовки за допомогою Ради Європи та його імплементація будуть важливим кроком у правильному напрямку", - сказав Мрчела.

Він також зазначив, що GRECO кілька разів висловила свою стурбованість щодо того, що громадянське суспільство має потребу в більш широкому залученні в процес реформ.

За словами президента GRECO, змістом реформ у сфері боротьби з корупцією мають бути, перш за все, "консолідація демократичних принципів, верховенство права та інституційні реформи". "Це вимагає довгострокового підходу і твердих політичних зобов'язань", - підкреслив Мрчела.

Оцінюючи співпрацю з Україною з моменту отримання Києвом членства в цій структурі Ради Європи в 2006 році, він зазначив, що шість років, "швидше, короткий період часу, і не можна очікувати, що всі проблеми будуть швидко вирішені". "Тим не менше, GRECO з натхненням відзначила в своїй доповіді про виконання зобов'язань в 2009 році, що майже всі рекомендації певною мірою були враховані", - констатував він.

Разом з тим, президент GRECO також говорить про те, що на сьогодні була проведена тільки частина реформ. "У своїй нещодавній Доповіді з виконання зобов'язань від 2012 року GRECO висловила жаль, що швидкість реформ була дуже повільною, і що законодавчий процес проходив з перешкодами. У зв'язку з цим GRECO продовжує пильно відслідковувати заходи, що вживаються Україною у сфері імплементації решти рекомендацій", - запевнив він.

Читайте також:

В Україні з'явиться бюро з розслідування злочинів чиновників, суддів і міліціонерів


198 депутатів Верховної Ради причетні до корупції, 234 — злісні прогульники, — дослідження

Спійманого на хабарі високопосадовця київського митника перевели на іншу роботу

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...