У Німеччині розгорається скандал навколо тиску президента Вульфа на ЗМІ

8 січня 2012 в 13:50
Президент ФРН Крістіан Вульф у спробі запобігти публікації матеріалу про отриманий ним сумнівний кредит погрожував і голові видавництва Springer Матіасу Депфнеру.
Christian_Wulff.jpg
en.academic.ru

Відповідну інформацію, оприлюднену журналом Spiegel, увечері в суботу, 7 січня, підтвердило і саме це видавництво, не навівши, однак, ніяких подробиць.

Раніше Spiegel повідомив, що К.Вульф намагався змусити відмовитися від публікації критичного матеріалу про його кредит не тільки головного редактора газети Bild Кая Дікмана, а й шефа Springer Матіаса Депфнера. При цьому президент нібито у різких словах пригрозив М.Депфнеру, що якщо матеріал про отримання ним кредиту в розмірі 500 тис. євро буде все ж опубліковано, то це буде означати війну між адміністрацією федерального президента і Springer до кінця терміну його президентських повноважень.

К.Вульф публічно приніс вибачення за свій дзвінок до Bild, назвавши його величезною помилкою, однак в інтерв'ю німецькому телебаченню 4 січня ні словом не обмовився про аналогічний телефонний дзвінок до Springer. К.Вульф також стверджував, що своїм дзвінком Каю Дікману 12 грудня він всього лише намагався відтермінувати публікацію статті на один день.

Тим часом К.Вульф висловив упевненість, що через рік про цей скандал всі забудуть. Як повідомила 8 січня газета Bild am Sonntag без посилання на джерело, Вульф на новорічному прийомі для працівників своєї канцелярії у п'ятницю, 6 січня, заявив буквально: «Все це буде забуто. Ця гроза скоро пронесеться». Він також повідомив, що хоче залишитися на посаді президента і позбавити Німеччину другої відставки з посади президента після відходу з поста глави держави його попередника Хорста Кьолера (Horst Köhler).

Згідно з опитуванням, проведеним соціологічним інститутом Emnid на замовлення Bild am Sonntag, 53% німців вважають, що у скандалі про отримання кредиту і тиску на ЗМІ Вульф «сказав радше неправду». А 60% відсотків респондентів упевнені в тому, що президент намагався запобігти публікації неприємного для нього матеріалу.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...