У Німеччині борцям за мир вручили Ахенську премію

1 вересня 2011 в 19:27
У місті Ахені (Німеччина) у четвер, 1 вересня, відбулася церемонія вручення щорічної Ахенської премії миру.
armiya_orujie_oruzhie_pistolet_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Лауреатами 2011 року стали педагог із Фрайбурга Юрген Гресслін, а також громадська організація IMI (Informationsstelle Militarisierung), яка виступає проти мілітаризації.

Ю.Гресслін з 1980-х років активно бореться за мир, енергійно виступає проти виробництва та експорту зброї, зазначається в рішенні журі.

Організація IMI здобула популярність завдяки своїй аналітичній діяльності, аргументованим виступам. Щорічно вона безкоштовно публікує від 15 до 20 досліджень, від 30 до 40 аналітичних робіт, а також більше сотні статей на теми боротьби за мир і проти мілітаризації суспільства, відзначили члени журі.

Напередодні вручення премії Ю.Гресслін звернувся до суду з позовом проти збройної компанії Heckler & Koch. Раніше у Лівії були виявлені автоматичні
ґвинтівки G36, судячи з усього, виготовлені цією фірмою. Подаючи позов, Ю.Гресслін не виключив, що в даному випадку мова може йти про нелегальну торгівлю зброєю.

«Якщо Німеччина відмовиться від торгівлі зброєю, ми помітно просунемося вперед до зміцнення миру. Якщо Німеччина відмовиться від ролі "постачальника режимів, що порушують права людини», вона заслужить репутацію держави, що стоїть на захисті миру», - заявив Ю.Гресслін на церемонії вручення нагороди.

Ахенську премію миру, яку було засновано у 1988 році, присуджують окремим особистостям та громадським ініціативам за внесок у зміцнення миру та взаєморозуміння між народами. У грошовому вираженні ця нагорода символічна -1000 євро. Премію вручають щорічно 1 вересня - у День боротьби проти воєн.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...