Топ Новини

У Миколаєві, щоб отримати закордонний паспорт без накрутки, треба заходити з відеокамерою

9 листопада 2011 в 08:50
1 листопада в Миколаєві стартувала громадянська кампанія «Стоп беззаконню у паспортних столах», метою якої є показати, що місцеві паспортні столи змушують миколаївців переплачувати по 400 грн за отримання закордонного паспорта.
passport_14.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Активісти місцевого осередку «Демократичний Альянс» при здачі документів скористалися відеокамерою. У результаті їм пред'явили рахунки до сплати лише на 330 грн. Разом з тим всі інші відвідувачі відділів громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО) отримали квитанції на 700 грн.

«Всі опитані люди, які стояли в черзі, відповідали, що їм дали «папірець» з переліком платних послуг із сумою 700 грн., яку треба сплатити. А коли ми зайшли з відеокамерою до кабінету, щоб запитати, скільки коштуватиме закордонний паспорт нам, то працівниця паспортного столу сказала, що закордонний паспорт коштує 330 грн. і швиденько відрізала більшу половину від прейскурантика, того, що тільки що нам показували у коридорі, меншу віддала нам, де був перелік законних платних послуг для громадян», - повідомляють активісти.

 

Начальник ВГІРФО Заводського району, побачивши камеру, відмовився повідомляти суму оформлення закордонного паспорта. Начальник іншого відділення без відеокамери повідомив, що певні послуги не є обов'язковими, а працівники паспортного столу попереджають про це. Люди свідомо оплачують страхування та оформлення пакету документів, не передбачених Постановою КМУ.

Постанова КМУ від 24 березня 2004 року «Про внесення змін до Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення» чітко визначає список необхідних документів. Однак на стендах місцевих ВГІРФО не вказано жодної цифри щодо обов'язкових і необов'язкових платних послуг.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...