Топ Новини

У латвійському дитячому садку дітям провели "урок патріотизму" люди у формі Waffen SS (відео)

11 травня 2012 в 08:13
У Ризі представники асоціації «Латиський солдат» Іво Лембергс і Нормунд Ерумс у формі легіонерів латиської дивізії Waffen SS провели дітям урок «патріотичного виховання».
img.jpg
ves.lv

В одному з дитячих садків столиці Латвії двоє людей у формі легіонерів латиської дивізії Waffen SS провели урок «патріотичного виховання». Заняття з 3-4-річними вихованцями дитячого садка Pucite («Совушка») провели представники асоціації «Латиський солдат» Іво Лембергс і Нормунд Ерумс.

Під час уроку вони показали дітям гранати, пістолети, автомати і кулемет, якими воювали латиські легіонери SS під час Другої світової війни.

У пострадянській Латвії бійці латвійського легіону Waffen SS вважаються борцями за незалежність країни. Щороку, 16 березня, ветерани дивізії та їхні прихильники зі схвалення місцевої влади влаштовують ходу. Цього року в заході взяли участь більше тисячі осіб.

Ці акції неодноразово викликали невдоволення російської сторони, яка з року в рік нагадує, що Нюрнберзький трибунал визнав SS злочинною організацією.

У свою чергу, президент Латвії Андріс Берзіньш незабаром після останнього параду ветеранів СС у Ризі заявив, що не бачить підстав для критики заходів у день їхньої пам'яті 16 березня. На його думку, ще у 1950 році американська Комісія щодо переміщених осіб затвердила, що латиські легіонери не є військовими злочинцями, а в 1955 році Верховна Рада СРСР прийняла постанову про їхню реабілітацію.Латиський легіон SS був створений німецьким командуванням в роки Другої світової війни на території Латвії з двох гренадерських дивізій. У березні 1943 року підрозділи легіону вступили в бій з Червоною Армією в районі річки Великої біля міста Острів Псковської області. Рейхсфюрер SS Генріх Гіммлер 24 березня 1943 року видав наказ, що уточнює поняття «латиський легіон» в якості загального визначення для латишів, які проходять службу у всіх латиських військових формуваннях, включаючи поліцейські батальйони. Всього в лавах латиського легіону було близько 150 тисяч осіб.

Читайте також:

У Ризі пройшов марш латиського легіону «Ваффен СС»

Роздуми про пам'ять Другої світової війни в Європі

У фойє латвійського телеканалу повісили свастику з фотографій співробітників

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...