У Києві завершено розкопки на місці Десятинної церкви

29 грудня 2011 в 11:54
Археологічні розкопки на місці Десятинної церкви завершено.
proekti_desyatinna_18.JPG
Андрія Товстиженко, ZN.UA

«Під час робіт 2011 року та попередніх років польові архітектурно-археологічні дослідження залишків Десятинної церкви Х століття в цілому закінчені», - йдеться у листі інституту археології НАН України, пише kievpress.

Цього тижня розпочалася тимчасова консервація залишків фундаменту Десятинної церкви.

Це єдина на сьогоднішній день можливість зберегти залишки фундаменту тисячолітньої церкви від руйнування. Необхідність консервації викликана тим, що остаточний архітектурний проект музеєфікації та відновлення Десятинного храму досі не готовий. А якщо не законсервувати фундамент на зиму, то до весни, за словами археологів, йому буде завдано непоправної шкоди.

Як відомо, Українська православна церква (Московський патріархат) домагається відновлення Десятинної церкви на залишках її фундаменту. Проти цього виступають археологи і архітектори.

Раніше представник президента України у Верховній Раді народний депутат Юрій Мірошниченко (фракція Партії регіонів) запропонував відбудувати Десятинну церкву в Києві до 2013 року (з одночасним відновленням права власності православної церкви на храм) і створити на території пам'ятки археології «Місто Володимира - дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви» Національний православний комплекс.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...