Топ Новини

У Керчі зі скандалом відкривають пам'ятник героям війни. Жителі в шоці від «гоблінів» і «покемонів» (ФОТО)

2 листопада 2012 в 12:06
Жителі Керчі висловили невдоволення новим пам'ятником героям війни, зведеним на честь 69-річної річниці Керченсько-Ельтігенської десантної операції. Вони вважають, що обличчя воїнів на пам'ятнику «гоблінські». Скульптор даного творіння задоволений своєю роботою, і заявляє, що все зроблено з портретною схожістю людей, чиї фотографії лягли в основу героїв пам'ятника.
1515139_20121102120041.gif
kerch.com.ua
На міській набережній Керчі в п'ятницю на честь 69-річної річниці Керченсько-Ельтігенської десантної операції, яка відіграла важливу роль у процесі звільнення Криму від фашистських військ під час Другої світової війни, відбудеться відкриття пам'ятника її учасникам. Тема для монумента, без сумніву, обрана гідна, але от в успішності виконання того, що було спочатку задумано, багато місцевих жителів засумнівалися. Ветеранам, втім, сподобалося, та й автор роботи, що порівнює себе з Леонардо да Вінчі, результатом задоволений.
 
Члени керченської ветеранської спільноти раніше схвалили пам'ятник, зазначивши, що домагалися його появи довгі роки. Радість від досягнення мети не дозволила ветеранам критично поглянути на сам проект, чий вигляд викликав нарікання серед значної частини місцевого населення. Справа в тому, що на своєму місці монумент з'явився ще на початку жовтня - весь цей час проводилися додаткові роботи, тому керченці мали можливість розглянути скульптуру. І відразу звернули увагу на деталі: погони на тілогрійці, незграбність поз матроса, солдата і медсестри, і головне - вираження кам'яних осіб.

 
«Особи воїнів на пам'ятнику навіть не азіатські, а гоблінські!» - сказав учасник «круглого столу», в ході якого ветерани висловили загальне задоволення роботою скульптора. «Гоблінвми» кам'янобетонні статуї, покриті бронзовою фарбою, охрестили і в блогосфері. Інші коментарі: «карикатура», «монстри», «сором». У соцмережах навіть заходилися збирати підписи на підтримку звернення до влади з вимогою переробити монумент.

 
Також твір виявився в центрі ще одного скандалу. За місцевими законами, керченська адміністрація повинна була оголосити конкурс на розробку проекту пам'ятника, обговорення мали висвітлюватися в ЗМІ, а Міністерство культури - дати висновок про художню цінність проекту. Нічого подібного зроблено не було. Коли ж до влади із запитом звернулися журналісти, їм дали несподівану відповідь: 5-метровий 18-тонний пам'ятник за мільйон гривень - це «мала архітектурна форма», що не вимагає дотримання даних процедур.
 
У свою чергу автор пам'ятника - сімферопольський скульптор Костянтин Феодоріді висловив задоволення виконаною роботою. «Коли Леонардо виставив «Мону Лізу», його так критикували, що він від жаху забрав її з виставки. Я вважаю свою роботу нормальною, в ній все зроблено з портретною схожістю людей, чиї фотографії лягли в основу героїв пам'ятника», - заявив він, додавши, що длубався над проектом все літо, доробляючи чужий ескіз.
 
Автор же ескізу - місцевий скульптор Віктор Будін - від пам'ятника відхрестився. За його словами, він лише розробив концепцію, а його начерки потім без дозволу передали конкуренту.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що мер Керчі Олег Осадчий в ефірі місцевої телекомпанії обізвав журналістів «ублюдками», «дебілами» і «гівнюками». Розгнівало градоначальника те, що представники ЗМІ піддали критиці «сумнівну художню якість» нового пам'ятника захисникам вітчизни за бюджетні гроші.
 
Читайте також:
 
 
 

 

 

 

За матеріалами: , , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...