У Греції страйкують лікарі та фармацевти

2 січня 2012 в 09:11
apteka_medicine_lekarstva_010_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Лікарі державних лікарень будуть страйкувати чотири дні поспіль. Вони протестують проти заборгованостей по зарплаті і різкого скорочення витрат на охорону здоров'я в останні два роки. Лікарі мають намір обслуговувати тільки екстрені випадки.

У свою чергу, фармацевти почали дводобовий страйк, у якому не беруть участь тільки чергові аптеки та аптеки в аеропортах країни. Фармацевти заявляють, що держава заборгувала їм великі суми у вигляді страхових виплат. Крім того, фармацевтів не влаштовує реформа галузі, яка має скасувати велику частину обмежень на роботу аптек.

Наразі аптеку не можна відкрити за бажанням, а лише викупивши або отримавши у спадок дорогу ліцензію. Держава також регулює розташування і кількість аптек, а також забезпечує власнику аптеки гарантований прибуток близько 35% від загальної вартості будь-яких ліків або препарату. Це знижує конкуренцію в галузі, роблячи професію фармацевта «закритою» для більшості бажаючих, і підтримує ціни на ліки серед найбільш високих у ЄС.

Нагадаємо, влада Греції оголосила про набуття чинності нового пакету заходів жорсткої економії з метою отримати другий кредитний транш від трьох міжнародних кредиторів - Євросоюзу, Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Європейського центрального банку (ЄЦБ). До цього нова партія фінансової допомоги була відкладена на середину жовтня - подібні терміни можуть призвести до неминучого дефолту Греції.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...