Топ Новини

У Європі продовжують фіксувати радіацію невідомого походження

15 листопада 2011 в 12:37
Вміст у повітрі часток радіоактивного йоду-131 зафіксовано у Франції, проте загрози здоров'ю людей немає, повідомив у вівторок, 15 листопада, французький Інститут радіаційного захисту та ядерної безпеки.

«Згідно з первинним результатами, концентрація часток йоду-131 у повітрі не перевищує кілька мікробеккерелів на кубічний метр, показники знаходяться на межі чутливості дозиметрів», - йдеться у комюніке інституту.

«Хоча вміст у повітрі йоду-131 у даній концентрації абсолютно нетиповий для даного регіону і свідчить про потрапляння в атмосферу радіоактивних відходів, даний рівень концентрації радіоактивної речовини не несе жодної загрози здоров'ю населення», - підкреслюють фахівці.

На даний момент джерело походження даних частинок «не встановлено», проте вони не мають відношення до аварії на АЕС «Фукусіма-1», зазначають експерти.

Минулого тижня в МАГАТЕ повідомили про фіксацію підвищеного рівня вмісту йоду-131 в навколишньому середовищі у Чехії. Його концентрація також не несла небезпеки для здоров'я.

Йод-131 - радіоактивний нуклід з коротким періодом напіврозпаду, що становить приблизно 8 діб.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...