У Донецьку знешкодили банду «фродерів» - стільникових шахраїв. Вперше на території СНД

24 червня 2011 в 07:01
Співробітники УБОЗ Донецької області виявили і знешкодили групу «фродери» - стільникових шахраїв.

Всього в групу входили п'ятеро осіб: двоє - з Донецька, троє - з Красного Лиману. Шахраї оформляли контрактні підключення на підставних осіб, після чого телефон з SIM-картою підключали до комп'ютера і за допомогою спеціальної програми ставили в режим безперервного дзвінка на заздалегідь орендовані номера платних сервісів за кордоном (аналог українських 8-800 та 8-900). 

Частина плати за здійснені дзвінки у вигляді комісійних перераховувалася офшорній компанії, зареєстрованій авторами схеми в Панамі. 

До того, як оператор в Україні блокував номер за борги, телефон встигав «надзвонити» на 150-200 тис. грн. 

«Попередньо SIM-картці давали, як вони це називали,«відлежатися». Тобто, періодично відбувалися дзвінки, регулярно вносилася плата - картці створювали позитивну кредитну історію», - розповів слідчий УБОЗ Донецької області Ярослав Ющенко. 

За три роки злочинної діяльності зловмисники завдали українським мобільним операторам збитків на загальну суму 16,5 млн грн. 

На даний час всі вони заарештовані, йде судовий процес. 

За словами слідчого, це перший випадок успішної боротьби з «фродерством» на території країн СНД і ближнього зарубіжжя. Зараз донецьким досвідом активно цікавиться поліція Росії, де шахраї також створюють багато проблем стільниковим операторам. 

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Євгена Шибалова «Мільйони з повітря, або IT-шахрайство по-донецьки».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...