Топ Новини

Томенко пропонує вирішити долю Десятинної церкви на референдумі

21 травня 2011 в 09:41
Віце-спікер парламенту Микола Томенко виступає за проведення місцевого референдуму в Києві про можливість будівництва на місці Десятинної церкви, повідомляє прес-служба М. Томенко.

 «Ситуація, що склалася навколо Десятинної церкви свідчить, що долю залишків видатної пам'ятки Київської Русі повинні вирішувати не тільки чиновники КМДА або кілька священиків, а повинні вирішувати всі кияни», - вважає М. Томенко.

За його словами, сьогодні деякими чиновниками і політиками виношується ідея забудувати фундамент однієї з найважливіших пам'яток української історії «пафосною церквою».
 
«Однак це не означає, що таку ідею підтримують фахівці, кияни і взагалі суспільство», - підкреслив він.
 
М. Томенко додав, що оскільки сьогоднішнє керівництво Києва не обиралося киянами, ступінь довіри до нього сумнівний. «Тому єдиний варіант демократичного, справедливого і професійного вирішення питання - це винесення питання долі церкви на міський референдум», - сказавши він.
 
Нагадаємо, що 19 травня конкурсна комісія щодо визначення подальшої долі залишків фундаменту Десятинної церкви в Києві визначила двох переможців конкурсу. Один з проектів, автором якої є Андрій Миргородський, передбачає накриття залишків фундаменту Десятинної церкви «скляним хрестом» та спорудження невеличкої каплиці, другий (автор Ольга Кругляк) передбачає будівництво великої середньовічної церкви. Комісія запропонувала обом творчим групам об'єднатися для створення спільного варіанту.
 
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...