Теплохід «Сахалін», заарештований з українцями на борту, продадуть з молотка на початку травня

9 квітня 2012 в 07:11
Аукціон з продажу заарештованого за борги у Гонконгу судна «Сахалін» з українсько-російським екіпажем призначено на початок травня. Отримані від продажу гроші підуть на погашення боргів і зарплати морякам. Болгарський судновласник не розплачувався перед екіпажем і службами, які обслуговують судно, з жовтня минулого року. Загальна сума боргу становить близько $5,5 млн.
sahalin.JPEG
ИТАР-ТАСС

Російсько-український екіпаж судна «Сахалін», заарештованого за борги у Гонконзі, за допомогою профспілки моряків домігся в суді дозволу на продаж теплохода, щоб відшкодувати, у тому числі морякам, борги із зарплати.

«Аукціон з продажу «Сахаліну» призначено на початок травня. Після того, як його викуплять, першими отримають гроші моряки. Їм виплатять борг із зарплати і забезпечать проїзд додому», - повідомив у понеділок заступник голови Російської профспілки моряків (РПСМ) Микола Суханов.

Він уточнив, що болгарський судновласник не розплачувався перед екіпажем і службами, які обслуговують судно, з жовтня минулого року, відтоді, як став судновласником «Сахаліну».

«Загальна сума боргу за обслуговування судна перед портом і моряками становить близько ,5 млн. При цьому вартість самого судна - близько ,5, може трохи більше», - зазначив співрозмовник агентства, додавши, що, перш за все, буде погашено борг перед екіпажем.

За його словами, зараз місцева влада забезпечує моряків водою, їжею і паливом. «Все це, звичайно, не безкоштовно. Це також включено у суму боргу», - підкреслив Суханов.

Місцева влада запропонувала 15 членам екіпажу повернутися додому зараз, залишивши на обслуговування судна шість моряків. «Наскільки я знаю, 21 член екіпажу вирішив дочекатися грошей на судні», - уточнив співрозмовник агентства.

За словами Суханова, ситуацію з моряками відстежують дипмісії Росії і України, Міжнародна федерація транспортних робітників (ITF) і РПСМ.

Раніше повідомлялося, що у Гонконгу 22 січня через борги було заарештовано теплохід «Сахалін». За даними МЗС України, судно належить грецькій компанії, за даними РПСМ - болгарської. На борту судна перебувають 16 громадян України і п'ятеро громадян Росії. Моряки повідомляли, що на судні не було палива, не працювали кондиціонери та вентиляція, були перебої з поставками продуктів і прісної води. Моряки також заявляли про борги із зарплати і вимагали відправити їх додому.

Читайте також:

Українські та російські моряки через два місяці після арешту у Гонконгу почали отримувати харчування

У Гонконзі заарештовано теплохід «Сахалін» з російсько-українським екіпажем

З піратського полону звільнили судно з українцем на борту

Українські моряки повернуться додому після року ув'язнення у Греції

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...