Топ Новини

TEPCO не має наміру відмовлятися від ядерної енергії

28 червня 2011 в 11:39
Акціонери японської енергетичної компанії TEPCO - оператора аварійної АЕС "Фукусіма-1" - вирішили не відмовлятися від використання ядерної енергії.

Заклики до такого кроку прозвучали на перших зборах акціонерів TEPCO після аварії на «Фукусімі» 11 березня 2011 року, яку було викликано руйнівним землетрусом і цунамі.

Біля готелю, де проходила зустріч акціонерів TEPCO, перебували близько тисячі поліцейських. Вони мали перешкодити учасникам акції протесту, які закликали компанію повністю відмовитися від ядерної енергії.

Керівництво TEPCO принесло вибачення за інцидент на АЕС. За останні три місяці акції компанії подешевшали на 85%. Втрати TEPCO склали близько 1 млрд дол. Окрім того, компанії, ймовірно, доведеться виплатити компенсації постраждалим на суму 100 млрд дол.

Акціонери TEPCO також розкритикували дії компанії в умовах кризи. Проте керівництво переконує інвесторів в тому, що вихід з виниклої кризи буде незабаром знайдено. «Ми працюємо над тим, щоб вийти з кризи якомога швидше», - заявив глава ради директорів TEPCO Цунехіса Кацумата.

Найбільші суперечки серед акціонерів виникли з приводу майбутнього ядерної енергії і того, яку позицію з цього питання повинна займати компанія. Багато акціонери вважають, що TEPCO повинна відмовитися від використання ядерної енергії.

У той же час, на думку аналітиків, нинішній дефіцит енергії в Японії свідчить про те, що країні необхідна ядерна енергія, щоб задовольнити потреби країни в електриці.

«Питання в тому, чи може обійтися Японія без ядерної енергії? - пояснює Міцушіге Акіно з компанії Ichiyoshi Investment Management. - Чи готові японці пожертвувати високими стандартами життя?»

На його думку, заклики до відмови від ядерної енергії зрозумілі, «проте реальність така, що без значних жертв неможливе економічне зростання».

Незважаючи на значну підтримку планів відмови від використання ядерної енергії серед делегатів зборів, великі акціонери TEPCO, які володіють більшістю акцій, відкинули заклик.

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...