Табачник замінив у шкільній програмі «Маленького принца» на «Гаррі Поттера»

20 квітня 2012 в 07:42
Відомство Табачника вирішило осучаснити шкільний курс зарубіжної літератури, виключивши з нього «Маленького принца», «Мауглі», «Айвенго», «Фауста» і «Божественну комедію».

Міністерство освіти розробило нову програму із зарубіжної літератури для учнів 5-9-х класів, включивши туди сучасні літературні твори, у тому числі фентезі. Тепер діти будуть вивчати «Гаррі Поттера» і «Алхіміка» Пауло Коельо, а читати «Фауста» і «Божественну комедію» їм уже не потрібно.

Як повідомляє видання «Сегодня», з Гете школярам запропонують лише пару віршів, а Данте вивчать по одному сонету.

Крім того, з програми виключені «Маленький принц» Сент-Екзюпері, «Мауглі» Кіплінга, «Айвенго» Вальтера Скотта. Їхнє місце займуть «Запах думки» Роберта Шеклі, «Пісня над піснями» Шолом-Алейхема, «Чайка» Річарда Баха, «Чужа біль» Лук'яненко, «Собаче серце» Булгакова.

У міністерстві відзначають, що проект створено з метою осучаснити курс зарубіжної літератури.

Майбутні нововведення обурили частину вчителів, і вони вже написали листа міністру освіти з проханням її переглянути. Автори петиції говорять, що програма не враховує вікових особливостей учнів, порушує логіку вивчення світового літературного процесу. Також їм не подобається, що визнаних класиків замінили письменниками «другого ешелону».

У МОН кажуть, що програма ще не затверджена остаточно. Як розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько, програма буде затверджена 26 квітня, проте ще буде обговорюватися з ініціативною групою вчителів.

Читайте також:

Табачник продовжує друкувати підручники для першокласників по 500 грн за екземпляр


Генпрокуратура перевірить «наддорогі» підручники Табачника

Табачник вважає матір Хорошковського кращим автором посібників для школи

Автора «Гаррі Поттера» не змогли викрити у плагіаті: не вистачило грошей

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...