Табачник розкріпостить університети та дозволить їм комерціалізувати наукові розробки

2 листопада 2011 в 11:26
Щоб українські виші змогли потрапити до міжнародних рейтингів, новим законом про вищу освіту планується «розкріпостити» державні університети та дозволити їм займатися комерціалізацією наукових розробок, оскільки це є одним з основних показників потрапляння до таких рейтингів.
nauka_web_nacionalni_proekti_165.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявив міністр освіти та науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник в інтерв’ю чернігівській газеті «Деснянська правда», розміщеному на сайті Партії регіонів.

«Сьогодні наші державні вузи у гіршому становищі, ніж недержавні. Вони все мусять погоджувати з міністерствами – освіти, фінансів, КРУ…», -  зазначив Д.Табачник.

За його словами, новим законопроектом держуніверситетам буде дозволено укладати прямі договори з комерційними фірмами, корпораціями на виготовлення наукової продукції, на наукові розробки та експерименти.

«От спитайте, чи можуть вузи запросити до себе Нобелевського лауреата хоча б на короткий лекційний курс і платити йому в рамках професорської зарплати? Лауреат посміхнеться і в кращому випадку ввічливо відповість, що щільний графік йому цього не дозволяє. Так от, новий закон передбачає, що вчена рада сама може визначити рівень оплати. Це – свобода університету. Інакше наші вузи мають дуже примарні перспективи потрапити до світових рейтингів», - розказав міністр.
 
Також Д.Табачник нагадав, що цього року вперше два українські виші все ж потрапили в Лондонський рейтинг - Донецький національний технічний університет і Національний університет України «Київська політехніка» (КПІ).
 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...