Табачник хоче скоротити кількість ВНЗ у 10 разів

30 травня 2011 в 18:36
Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник вважає, що для забезпечення освітніх потреб населення України достатньо 90 вищих навчальних закладів замість 900 існуючих нині.
_650-430-znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Чиновник упевнений, що світовим параметрами відповідає показник, коли один успішний університет відповідає 500-800 тисячам жителів країни.

"Тобто, якщо в Україні живе близько 48 млн людей, значить, нам було б достатньо близько 90 вищих навчальних закладів", - сказав міністр.
 
При цьому Д. Табачник висловив думку, що зараз якість освіти в багатьох вузах  не така як слід, зокрема при підготовці журналістів.
 
"Підготовка журналістів навіть у таких провідних навчальних центрах, як КНУ ім.Шевченка і Львівський університет імені Івана Франка знаходиться на низькому рівні - вони начать якоїсь абстрактної журналістики, без конкретної прив'язки", - підкреслив міністр.
 
Одночасно в контексті укрупнення вузів Д. Табачник повідомив, що критерієм для підтвердження закладу статусу університету передбачається визначити його здатність забезпечити підготовку фахівців не менш ніж у 8 областях знань, а не кількість студентів і факультетів, як передбачалося раніше.
 
"У робочій групі зі студентами та викладачами вже погоджено, що критерієм для підтвердження статусу університету буде те, що вуз може забезпечити підготовку фахівців не менш ніж у 8 областях знань, але
тепер те, що ми могли реформувати за 2 роки з моменту прийняття закону, будемо робити в п'ять-шість разів довше", - сказав він.
 
Міністр також повідомив, що нова редакція закону про вищу освіту, яка вже пройшла публічне обговорення в 600 навчальних закладах, буде представлена ​​на розгляд Кабінету міністрів на початку червня.
 
Як повідомлялося, 25 травня цього року в  Києві пройшла акція протесту студентів проти нової редакції законопроекту про вищу освіту.
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...