Суд не визнав Гостиний двір культурною цінністю Києва

19 липня 2012 в 10:13
Окружний адміністративний суд Києва через нестачу доказів відмовився визнати Гостиний Двір пам'ятником архітектури.

Окружний адміністративний суд Києва відмовився припиняти постанову КМУ про виведення Гостиного двору з Державного реєстру пам'яток архітектури і зупинити будівельні роботи на його території.

Гостиний Двір не визнали пам'яткою архітектури через нестачу доказів.

Відповідне рішення ухвалив суддя Віталій Амелехін, посилаючись на нестачу доказів, наданих одним з позивачів, - громадським активістом Вадимом Тороповим.

У той же час суддя прийняв до розгляду експертну думку члена Українського національного комітету ICOMOS Ольги Пламеницької щодо цієї будівлі від представників іншого позивача - приватного виробничо-торгового підприємства «Гостиний двір».

За словами судді документ оформлений неналежним чином.

У свою чергу адвокат, представник Гостиного двору Марина Соловйова повідомила, що головною їхньою вимогою є повне скасування постанови Кабміну як незаконного.

Він зазначила, що відповідне клопотання вони планують заявити під час наступного судового засідання, з більшою кількістю доказів.

«Якщо розпочнеться вже розгляд по суті, ми будемо обмежені і не зможемо подати певні клопотання, які вважаємо на процесі обов’язковими», - наголосила вона і додала, що хоче запросити до участі у розгляді справи саму Пламеницьку.

На переконання Соловйової, ця експертна думка є єдиним документом, який може вплинути на рішення суду.

Водночас вона зауважила, що подібні судові справи мають розглядатися колегіально, тоді як дану слухає лише один суддя.

Амелехін оголосив ухвалу суду закінчити підготовче провадження та призначити справу до подальшого судового розгляду на 22 серпня.

Нагадаємо, Гостиний двір - торговий комплекс на Контрактовій площі в Києві, побудований в 1809 році замість старого двору (60-ті роки XVIII ст., архітектор Іван Григорович-Барський). Зараз у будівлі Гостиного двору розміщені магазини, а також Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені Заболотного.

У зв`язку з активними діями забудовника Гостиний двір перебуває під постійним наглядом активістів, які виступають проти реконструкції споруди, і постійно чергують на його території. 20 травня вони оголосили про створення Гостиної Республіки на території Гостиного двору - території громадського вільного культурно-освітнього некомерційного простору.

Нагадаємо, в середині весни цього року (26 квітня) Київрада дала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ПАТ «Укрреставрація» на Контрактовій площі для реконструкції будівлі Гостиного двору під торгово-офісний центр.

Читайте також:

Рада дозволила приватизацію Гостиного двору

З Гостиного двору на Подолі зроблять торгово-офісний центр

Артисти Музичного театру для дітей на Подолі вийшли на протест: у них відбирають приміщення (фото)

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...