Топ Новини

Спуск води з водосховища технологічно ніяк не міг бути причиною повені на Кубані, - Росгідромет

9 липня 2012 в 18:57
На думку експертів, катастрофічна повінь у басейні річки Адагум пов'язана з тим, що в районі Мархотского перевалу (верхів'я річок Баканка і Неберджайка) випало 300 мм опадів, не характерних для даної території.
kuban o_649476.jpg
ИТАР-ТАСС

Експерти Росгідромету в попередньому висновку про причину повені в Краснодарському краї спростовують версію про те, що повінь була викликана спуском води з Неберджаєвського водосховища.

"За попереднім висновком фахівців Ситуаційного центру Росгідромету спуск води з Неберджаєвського водосховища неможливий технологічно", - йдеться в звіті, підготовленому фахівцями Росгідромету.

У ньому наголошується, що гребля є суцільним насипом і жодних шлюзів у ній немає.

"Для зливу води не було передбачено шахтний водоскид. У разі перевищення нормального підпірного рівня відбувається злив води в річку по трубі, при цьому витрати не перевищують 60-75 м3/с. Тому це не могло бути причиною паводку або так званої другої хвилі. На даний момент гребля ціла", - йдеться в документі.

- Жертвами повені на Кубані стало більше 170 людей

На думку експертів, катастрофічна повінь у басейні річки Адагум пов'язана з тим, що в районі Мархотського перевалу (верхів'я річок Баканка і Неберджайка) випало 300 мм опадів, не характерних для даної території.

"Така кількість опадів, що випала за короткий часовий інтервал, характерна для екваторіальної і тропічної зон, але не для Кубані. Це майже піврічна норма для даного району", - уточнюється в повідомленні.

Читайте також:

Гідрометцентр: Україні не загрожує НС, подібна до тієї, що сталася на Кубані

Західні ЗМІ: На Кубані влада пожертвувала людьми, рятуючи нафту

Система оповіщення про повінь на Кубані не спрацювала належним чином, - МНС

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...