Соціолог: Якість даних соцдосліджень різко погіршилася в усьому світі

9 грудня 2011 в 16:22
Якість даних соціологічних досліджень різко погіршилася в усьому світі, і соціологи змушені шукати нові альтернативні методи.
socopros_podpisi_vybori_vibory_11.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

«У світі драматично «впав» метод інтерв’ю «віч-на-віч» (face-to-face), погіршилась якість даних і зменшилася кількість досліджень за цим методом. Ця тенденція докотилася й до України ... Нині на запитання соціологів відповідає 50—60% населення, а у великих містах іще менше: 30—40%. А якщо більша частина населення не йде на контакт із соціологами, то якість соціологічних даних дуже погіршується», - підкреслив він.

«В усьому світі такий факт призвів до того, що спочатку дослідники перейшли до телефонних, а потім до інтернет-опитувань. У США 2009 року частка опитувань, що замовляються за методом face-to-face, впала до 1%. Загалом у світі ситуація не така драматична, але однак вже відбувся перехід від інтерв’ю «віч-на-віч» спочатку до телефонних опитувань, а два-три роки тому на перше місце вийшли інтернет-опитування. За даними 2009 року (більш пізніх досліджень поки що немає), методом інтернет-опитування провадиться 43% досліджень, методом телефонного — 32, а «віч-на-віч» —25%», - повідомив соціолог.

В Україні ці процеси також ідуть, хоча й повільно. 2010 року методом особистого інтерв’ю було проведено 44% опитувань (і це домінуючий метод), телефонних опитувань — 33, з допомогою Інтернету — 24%. «До нас, як і до інших країн, дійшла хвиля падіння якості особистого інтерв’ю, але відсоток населення, який можна опитувати по телефону та з допомогою Інтернету, недостатній», - вважає він.

«У наших умовах переходити на інтернет-опитування не можна, на телефонні — теж погано, а особисте інтерв’ю стає ненадійним. У нас у цьому сенсі криза», - констатував соціолог.

Детальніше читайте в інтерв'ю Ірини Кириченко з Володимиром Паніотто в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...