Топ Новини

Сьогодні християни відзначають Страсну п'ятницю

13 квітня 2012 в 10:08
Українські християни східного обряду відзначають Страсну п'ятницю. Церковні приписи радять помірно споживати тільки сиру їжу - свіжі овочі та фрукти, щоб віруючі не відволікалися на приготування страв від основного - співпереживання трагедії розп'яття Христа і більше часу могли присвятити роздумам і молитві.
12.gif
country.turmir.com

Українські християни східного обряду відзначають Велику, або Страсну п'ятницю. Цей день є сумним у Великому посту, адже присвячують його згадці про страждання, смерть Ісуса Христа на хресті та поховання Божого сина.

У храмах не правляться літургії і взагалі ніякі інші богослужіння, окрім тих, які належать статутом у ці дні. На вечірні здійснюється особливий чин поховання Господня - винесення плащаниці і використання її в храмі.

Символічні гробниці оформляються до Великодня - плащаниці занесуть до вівтарів перед самим початком святкового хресного ходу в ніч на неділю. Велика П'ятниця є днем суворого посту. Існує традиція не їсти до закінчення чину виносу плащаниці, а потім вживати тільки хліб і воду.

Церковні приписи дещо м'якшы, проте вони радять помірно споживати тільки сиру їжу - свіжі овочі і фрукти. Сенс такої рекомендації Церкви полягає в тому, щоб віруючі не відволікалися на приготування страв від основного - співпереживання трагедії розп'яття Христа і більше часу могли присвятити роздумам і молитві.

Вважається, що людина, яка веселиться в цей день, весь рік буде нудьгувати. А хто співає - на Великдень плакати.

Читайте також:

Майже всі українці підуть на Великдень до церкви

В Україні на Великдень буде тепла погода з дощами

Папа римський привітав віруючих зі святом Великодня 65 мовами світу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...