Сьогодні - Всесвітній день відмови від покупок

23 листопада 2012 в 08:53
Вже 20 років активісти у всьому світі проводять акції під девізом «Заради миру на землі нічого не купуй!». Умови прості - протягом 24 годин потрібно відмовитися від будь-яких придбань.
market_magazin_prilavok.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Щорічно у четверту п'ятницю листопада люди в багатьох країнах світу на добу відмовляються від будь-яких покупок, нагадуючи собі про те, що надмірне споживання - небезпечна суспільна тенденція. Саме у цей день громадські активісти закликають максимально тверезо ставитися до своїх покупок і протестують проти суспільства споживання.

Ідея цього свята-акції зародилася в Америці в 1992 році. З ініціативою відмовитися від покупок виступив канадський журналіст естонського походження Калле Ласн. На його думку, причину фінансової кризи потрібно шукати не в ліквідності або нерегульованих ринках, а в культурі надлишкового та бездумного споживання. Найбільш відомий аргумент апологетів акції полягає в тому, що в країнах з високим рівнем життя проживає тільки 20% населення земної кулі, а використовують вони більш 80% всіх природних ресурсів Землі.

У 2001 році ця акція набула всесвітнього масштабу, День відмови від покупок окрім Мексики, Канади і США пройшов ще у 55 країнах. В даний час до проведення подібних акцій приєдналося ще 10 держав.

Умови участі у цій акції прості - протягом 24 годин потрібно відмовитися від будь-яких придбань. Окрім того, активісти проводять акції під девізом «Заради миру на землі нічого не купуй!», щоб привернути увагу громадськості. Акції є мирними демонстрацііями в торговельних центрах, а також показ «антирекламних» роликів, що повідомляють про те, що середній житель США купує в п'ять разів більше товарів, ніж мексиканець, в десять разів більше, ніж китаєць, і в тридцять разів більше, ніж громадянин Індії.

День відмови від покупок (Buy Nothing Day) відзначають після американського Дня подяки, тобто, в традиційний час початку різдвяних розпродажів по всьому світу. У цей день магазини отримують від 20% до 50% своєї річної виручки, а в масовій тисняві у найбільших торговельних центрах щороку гинуть люди. Не без частки сарказму четверту п'ятницю листопада називають «чорною п'ятницею» (Black Friday).

Читайте також:

Фірташ продовжив активно скуповувати міськгази — три придбання за сім днів

Полотно Пікассо "Чоловік і жінка з букетом» продано на аукціоні за 8,5 мільйонів доларів

Онлайн-продажі у «кіберпонеділок» у США оновили рекорд

Різдвяні розпродажі в США цього року збільшилися на 7%

 

За матеріалами: Укрінформ
Теги Соціум
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...