Топ Новини

Собор УПЦ КП звернувся до УПЦ МП із пропозицією відійти від Москви і об’єднатись

28 липня 2011 в 05:59
У переддень хрещення Русі Собор Української православної церкви (Київський патріархат) звернувся до духовенства і мирян УПЦ(МП) із закликом «конструктивного діалогу з метою подолання церковного розділення».
Filaret_UPCKP_130_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

« Єдиним вірним шляхом для відновлення церковної єдності є такий діалог, остаточною метою якого стане утворення єдиної Помісної Православної Української Церкви, об’єднаної навколо Київського престолу»,- говориться у зверненні.

Собор наголосив, що православні церкви України мали бути разом із 1991 року, якби не дії московського керівництва.

«Рішення Собору УПЦ 1-3 листопада 1991 р. про автокефалію УПЦ прийняті соборно, усією повнотою УПЦ. …Якби вони були повністю реалізовані, і у 1991-92 рр. Московська патріархія не спровокувала своїми діями розділення в УПЦ, – так само, до речі, як вона це робить і зараз – Православна Українська Церква була би єдиною...

Керівництво Московського Патріархату вчинило лукаво – не маючи змоги відкинути цілком законне і обґрунтоване рішення Собору УПЦ, члени Архієрейського Собору РПЦ прийняли рішення передати розгляд питання на Помісний Собор. Після цього Помісні Собори РПЦ не скликалися 17 років – хоча за статутом мали відбуватися раз на п’ять років. Проте навіть коли у 2009 р. Помісний Собор РПЦ зібрався – він не виконав раніше прийнятого рішення і не розглянув звернення Собору УПЦ. Невже після цього можна вірити у постанови й обіцянки нинішніх керівників Московського Патріархату?»,- йдеться у зверненні

Будучи упевненим, що «для Московського Патріархату зараз головне не благо Церкви, а утвердження «русского мира», Собор закликав до наступних кроків із створення спільної Церкви.

«Хоча ми, як і всі люди, не досконалі у своїх діях, але ми щирі у намірі відновити церковну єдність, разом з вами збудувати в Україні єдину Помісну Православну Церкву. Ми віримо, що з плином часу серед вас стає все більше тих, хто готовий до примирення і порозуміння. Ми переконані, що це обов’язково станеться»,- говориться у посланнні.

 Нагадаємо, що зараз у Києві з візитом перебуваєглава РПЦ Патріарх Кирил.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...