Смоленська авіакатастрофа все більше нагадує організоване вбивство, - Ярослав Качиньський

9 квітня 2012 в 14:10
Смоленська авіакатастрофа все більше нагадує організоване вбивство, заявив Ярослав Качиньський. Він заявив, що представники правлячої у Польщі партії «Громадянська платформа» зацікавлені в тому, щоб розслідування Смоленської авіакатастрофи вважалося завершеним, оскільки інакше можуть «вийти на світло приховані ними факти, за які їм доведеться відповідати».

Смоленська авіакатастрофа, які 10 квітня 2010 року забрала життя майже сотні польських високопосадовців, у тому числі президента Польщі Леха Качиньського, все більше нагадує організоване вбивство. Про це заявив брат-близнюк загиблого президента, лідер найбільшої польської опозиційної партії «Право і справедливість» Ярослав Качиньський в інтерв'ю телеканалу TVN24.

"Я не впевнений, що це був замах, але все більше на це вказує", - сказав він.

Качиньський заявив: «Якщо б було так, що в міжнародних відносинах починає застосовуватися процедура ліквідації голів держав і політичних еліт тільки тому, що комусь це не подобається, то насправді це було б нова якість у міжнародних відносинах». За його словами, такі випадки мають місце лише в африканських державах.

Він заявив, що в разі свого приходу до влади по-іншому проводив би розслідування цієї катастрофи.

«Мене ображає, що Польща поводить себе так, ніби то не є суверенною державою тоді, коли гинуть її 96 громадян», - сказав Качиньський.

Він заявив, що представники правлячої у Польщі партії «Громадянська платформа» зацікавлені в тому, щоб розслідування Смоленської авіакатастрофи вважалося завершеним, оскільки інакше можуть «вийти на світло приховані ними факти, за які їм доведеться відповідати».

«Право і справедливість» гостро критикує польську владу за те, що вона нібито не намагається з'ясувати справжні обставини трагедії, а робить все для того, щоб покласти провину тільки на пілотів.

Ця партія створила власну комісію з розслідування причин авіакатастрофи. Відповідно до її висновків, справжньою причиною падіння літака були «два вибухи», а не знищення частини крила березою, з якою зіткнувся літак, оскільки виявився надто низько над землею.

Польська урядова комісія у своїй остаточному висновку, оприлюдненому в серпні 2011 року, назвала головною причиною катастрофи помилку пілотів, зазначивши, що відповідальними за неї також є російські диспетчери, які, зокрема, надавали неправдиві дані про місцезнаходження літака.

Читайте також:

Дочка Качиньського вимагає міжнародного розслідування Смоленської катастрофи

Польського генерала звинуватили у смерті Качиньського


Польща не буде відновлювати розслідування у Смоленській трагедії

Росія розповіла, куди поділися записи з радарів Смоленського аеродрому

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...