Топ Новини

Сміттєспалювальні заводи не вирішать проблему знешкодження побутових відходів

1 лютого 2012 в 12:21
Будівництво сміттєспалювальних заводів в Україні не зможе розв’язати проблему знешкодження твердих побутових відходів. Такі технології спроможні лише дистанціювання відходи від місць їх первинного накопичення.
musor_ecologiya_081.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Використання технологій сміттєспалювальних заводів (ССЗ) не розв’язує проблему знешкодження твердих побутових відходів (ТПВ) в Україні: вони лише сприяють вирішенню питань дистанціювання від місць їх первинного накопичення.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише доцент кафедри прикладної механіки Національного лісотехнічного університету України Юрій Зима.

За його словами, такий висновок підтверджується й історією виникнення та постановки цієї проблеми. Проблему дискомфорту від сусідства з власноруч витвореними відходами у минулому столітті було сформульовано як «кризу звалищ» (результат громадської протидії відведенню земельних ділянок під розміщення звалищ відходів) — явище, характерне для всіх країн світу.

«Як бачимо, автори формули «криза звалищ» не переймалися питаннями знешкодження відходів і обмежилися пошуком доступних технічних рішень «втечі від проблеми», - пише автор. - Для подолання цієї кризи (розв’язання проблеми у такому її формулюванні) ССЗ справді видаються підходящим індустріальним засобом: зменшення на 70—90% маси відходів після їх термообробки — переконливе свідчення цього. Але залишається відкритим і гострим питання екологічно ефективного знешкодження «залишкових» відсотків (від 30 до 10%, за різними оцінками)».

Зима наголошує на тому, що бракує також чітких і зрозумілих відповідей на інші питання, а саме: надійності такої складної технічної системи, як ССЗ «нового покоління», екологічної безпеки і, звісно, ціни, яку муситимуть платити громади, що користуватимуться послугами такого інноваційного підприємства. Крім того, є й ще запитання, хто з вітчизняних спеціалістів візьметься за відповідальне оцінювання проекту, аналогів якому в Україні немає.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Юрія Зими ««Труба» чи «чотири потоки»».

Читайте також:

Енергоефективність йде... у сміття?

Незважаючи на протести, Донецька міськрада вирішила побудувати сміттєспалювальний завод 

У Києві запрацює сміттєспалювальний завод

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...