Топ Новини

Скандал у ДонНУ набирає обертів. Голову профспілки вишу звинуватили у наклепі

10 лютого 2012 в 12:44
Проректор ДонНУ також спростував звинувачення в тому, що створена за ініціативою адміністрації "незалежна профспілка працівників, аспірантів і студентів" є інструментом тиску на колектив.
donnu_ru.wikipedia.org.jpg
ru.wikipedia.org

Проректор Донецького національного університету Андрій Рєпа назвав «наклепом» заяву глави профспілки вишу Володимира Подмаркова про втрату заяв про відрахування профспілкових внесків із зарплати.

Нагадаємо, після того, як профспілка оголосила вимогу відставки в.о. проректора ДонНУ Петра Єгорова, у бухгалтерії, за словами активістів, «загубили» тисячу заяв.

«Не було ніякої втрати. Я, звичайно, не брав участь безпосередньо у технічній процедурі передання цих заяв, але я довіряю своїм підлеглим. І якщо Володимир Іванович (Подмарков - ред.) вкаже конкретно, що, ким, куди і коли передавалось, ми, звичайно, готові провести службове розслідування. Щоб з'ясувати, чи була це чиясь недбалість», - заявив Рєпа у коментарі ZN.UA.

За словами проректора, глава профспілки не повідомляв йому про таку проблему. «Мені самому дуже важливий механізм, який не дозволить допустити процедурних порушень. Але від Володимира Івановича офіційних звернень з цього приводу не було! Тим паче що в останні місяці я намагаюся всі листи з профкому отримувати офіційно, через канцелярію», - додав він.

За відомостями, наданими у бухгалтерії вишу, у даний час профспілкові внески із зарплати платять 1327 працівників університету.

Андрій Рєпа також спростував звинувачення в тому, що створена з ініціативи адміністрації ДонНУ "незалежна профспілка працівників, аспірантів і студентів" є інструментом тиску на колектив. Він стверджує, що нова організація, яку він очолює, створена виключно з економічних мотивів.

«За звітом Володимира Івановича, 31% внесків передається профспілковій організації. І це в умовах зменшення фінансування вишу з державного бюджету. Наприклад, на оплату комунальних послуг у 2010-му році ми отримали 19 млн грн., у 2011 тільки 3 млн. Ми дійсно рахуємо кожну копійку. Для мене це питання економічне. Ми повинні максимально всі ресурси спрямовувати на розвиток університету», - зазначив Рєпа.

Нагадаємо, 10 грудня 2010 року конференція трудового колективу ДонНУ обрала претендентом на посаду ректора Юрія Лисенка, який переміг на виборах протеже МОН, в.о. ректора Петра Єгорова.

Однак правомірність призначення нового ректора оскаржив у суді викладач Київського національного університету МВС Олександр Користін, який заявив, що теж подавав документи на участь у конкурсі на цю посаду, але не був включений до списку претендентів.

Окрім того, на дружину Ю.Лисенка - проректора ДонНУ Тетяну Лев — було порушено кримінальну справу за звинуваченням у розкраданні коштів. Сама Тетяна була побита невідомими у під'їзді свого будинку. Ю.Лисенко в інтерв'ю ZN.UA заявив, що вважає всі ці події тиском на нього і його сім'ю з метою змусити його відмовитися від посади.

Пізніше Ю.Лисенко добровільно відмовився від посади ректора. У даний час університетом керує в.о. ректора Петро Єгоров.

Окрім того, 18 листопада 2011 року профспілка університету вимагала від МОНМС розірвати контракт з Єгоровим, оскільки той, на думку профкому, порушив КЗпП, незаконно звільнивши всіх викладачів міжнародного факультету.

Читайте також:

Слідом за міліцією до Донецького університету з'явилася прокуратура

Міліція шукає у ДонНУ «фальсифікаторів» вимог про відставку в.о. ректора

Донецька професура поплатилася за громадянську позицію — у ДонНУ гряде скорочення викладачів

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...