Топ Новини

Шифрування лист Наполеона про плани підірвати Кремль продали за 150 тис. євро

2 грудня 2012 в 15:47
«Я підірву Кремль 22-го в 3:00 ранку», - говорить Наполеон в листі, датованому 20 жовтня 1812 року. Послання складене із цифр і підписано «Nap» рукою імператора.

Зашифрований лист імператора Наполеона I Бонапарта, в якому він повідомляє про свої плани зі знищення Кремля, продано на аукціоні у Франції за 150 тис. євро.

Торги, організовані аукціонним будинком Osenat, проходять у неділю, 2 грудня, у Фонтенбло. Спочатку лист Наполеона, який раніше зберігався в приватній колекції, було оцінено експертами в 10-15 тис. євро, однак підсумкова вартість лота значно перевершила естімейт. За словами експертів, послання французького імператора з Росії становлять особливу цінність, тому що досить рідкісні - багато хто з них, часто перехоплені росіянами, були втрачені для історії.

«Я підірву Кремль 22-го в 3:00 ранку», - говорить Наполеон в листі, датованому 20 жовтня 1812 року. Послання складене із цифр і підписане «Nap» рукою імператора. Цим листом Наполеон інформував про свої плани міністра закордонних справ Франції Юг-Бернара Маре.

Виконання наказу доручалося маршалу Едуару Мортье, який був призначений військовим губернатором Москви після того, як війська Наполеона зайняли столицю. Покидаючи Москву, французький імператор наказав підняти в повітря історичні будівлі в Кремлі: потужними вибухами було зруйновано Арсенальну, Водовзводну і частково Микільську вежі, серйозно постраждали прилеглі до них стіни Кремля, Арсенала і Грановитої палати.

У своєму листі Наполеон також просить свого міністра, розквартированого у Вільні (Вільнюс), забезпечити запаси продовольства і верхових для армії. «Моя кавалерія виведена з ладу, гине багато коней», - йдеться в листі Наполеона.

Читайте також:

Більше 30% росіян не знають, з ким Росія воювала в 1812 році

Герої 1812-го на карті Києва

Ворхолівський «Статуя Свободи» продана з аукціону Christie's за млн

Гігантський діамант продано на аукціоні за ,5 млн (ФОТО)

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...