Сергій Квіт: Українська вища освіта має два шляхи: це західні зразки або – корупція

15 вересня 2011 в 13:56
Для конкурування із західними університетами українським необхідне знання англійської мови і розвиток наукової складової, щоб навчальний процес організовувався навколо наукових досліджень.

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт.

Президент Могилянки вважає, що українським вузам для розвитку потрібно орієнтуватися на західні зразки.

«Дмитро Табачник імітує європейську інтеграцію. Насправді його ідеологічна позиція — щоб Україна залишалася у пострадянському просторі, практично у фарватері Росії. А що таке Росія? Це відстала вища освіта, це величезна корупція, і це не взірець для нас. Нам потрібні західні зразки, якщо інтегруємося у європейську освіту, зможемо конкурувати з хорошими західними університетами. Для цього необхідне знання англійської мови і розвиток наукової складової університетів, щоб навчальний процес організовувався навколо наукових досліджень. Є певні правила, яким має бути сучасний університет, і це не схоже на те, яким є пострадянський ВНЗ», - сказав С.Квит.

Президент Могилянки переконаний в тому, що для розвитку вищої освіти необхідно діяти виключно із професійної точки зору, а не політичної.

«В якому напрямі ми розвиватимемося у найближчому майбутньому визначить закон «Про вищу освіту». Хотів би наголосити, що тут ми маємо відійти від принципів політичної доцільності чи партійних інтересів. Це питання має об’єднати всіх, до якої б фракції чи політичної сили не належали нардепи, які його розглядатимуть. Якщо законопроект, який ми вважаємо найкращим, висувається представником президента у Верховній Раді, його не повинні «провалювати» представники політичної опозиції. Якщо має свій законопроект Д.Табачник, усі, хто з ним в одній політичній силі, не повинні обов’язково голосувати за нього. Треба дивитися на це з професійної точки зору», - підкреслив С.Квіт.

Детальніше читайте в інтерв’ю Аліни Бажал з Сергієм Квітом у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...