Топ Новини

СБУ назвала головні загрози національній безпеці України

23 березня 2012 в 09:43
За 20 років від дня створення СБУ, сумарний економічний ефект правозастосовницької діяльності організації у сфері захисту економіки держави склав понад 13 мільярдів гривень, державі повернуто понад 20 тисяч предметів історичної та культурної цінності, з незаконного обігу вилучено більше 22 тонн наркотичних речовин, 400 одиниць вогнепальної зброї, 350 кілограмів вибухівки.
sbu.jpg
tsn.ua

Протягом 20 років роботи Служба безпеки України ефективно виконує завдання щодо захисту національних інтересів країни, але кількість потенційних і реальних загроз безпеки не зменшується. Про це заявив глава Служби безпеки України Ігор Калінін.

«Можна з упевненістю говорити, що СБУ протягом свого існування ефективно виконувала свої завдання щодо захисту національної державності, протидії іноземним розвідкам, боротьби з корупцією та організованою злочинністю», - розповів Калінін.

Він нагадав, що 25 березня цього року виповнюється 20 років з дня створення спецслужби.

За його словами, сумарний економічний ефект правозастосовчої діяльності СБУ у сфері захисту економіки держави за ці роки склав понад 13 мільярдів гривень, державі повернуто понад 20 тисяч предметів історичної та культурної цінності, з незаконного обігу вилучено більше 22 тонн наркотичних речовин, 400 одиниць вогнепальної зброї, 350 кілограмів вибухівки. А за результатами розслідування кримінальних справ про державну зраду, шпигунство, здійснення терористичних актів до різних термінів позбавлення волі засуджено 29 осіб.

Він зазначив, що кількість реальних і потенційних явищ та чинників, що становлять загрозу життєво важливим національним інтересам України, не зменшується. Зокрема, він підкреслив, що не втрачають актуальності такі виклики безпеки держави, як розвідувально-підривна діяльність іноземних спецслужб, посягання на державний суверенітет і територіальну цілісність, передумови до поширення тероризму.

Глава СБУ також зазначив, що особливу увагу спецслужба приділяє загрозам транснаціонального масштабу, таким як міжнародний наркотрафік, торгівля людьми, продаж радіоактивних та інших небезпечних речовин, які можуть бути використані у терористичних цілях, порушення міжнародних режимів нерозповсюдження зброї масового ураження і засобів доставки такої зброї.

Говорячи про новітні види злочинів, які у даний час стали досить актуальними і глобальними, Калінін назвав кібертероризм і кіберзлочинність.

Він підкреслив, що аналіз статистичних даних свідчить про те, що збиток, якого завдає кіберзлочинність, сьогодні значно перевищує розмір збитків від традиційних видів злочинів.

Читайте також:

СБУ готова запобігати терактам під час Євро-2012

У Миколаєві розкрили групу «чорних трансплантологів»

В Одесі затримали двох чеченських терористів

СБУ не допустила завдання майже 1 млрд грн збитків у банківській сфері

У 2011 році СБУ розкрила 2350 злочинів, пов'язаних із корупцією

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...