Топ Новини

СБУ другий день поспіль допитує співробітників музею «Тюрма на Лонцького»

6 липня 2011 в 11:44
Служба безпеки України у вівторок, 5 липня, розпочала допити працівників Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», створеного у колишній в’язниці КГБ і Гестапо, повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

Працівників львівського музею допитують як свідків у кримінальній справі за фактом замаху на розголошення відомостей, що можуть становити державну таємницю. Справу було порушено після затримання СБУ у Києві 8 вересня 2010 року директора Національного музею «Тюрма на Лонцького» історика Руслана Забілого і вилучення в нього особистого комп’ютера та зовнішнього накопичувача інформації з науковими матеріалами. Після того було проведено обшук і конфісковано комп’ютери та зовнішній диск із кабінетів музейних працівників. Досі нічого не повернуто.

У вівторок СБУ допитало шістьох осіб — старшого наукового працівника Ігоря Дерев’яного, заступника директора Вікторію Садову, зберігача фондів Ірину Єзерську, художника-дизайнера Романа Федюка, керівника Фонду розвитку музею Лідію Тополевську та завгоспа Василя Шаруна.

Сьогодні допити продовжилися.

«Працівники музею готові перейти через допити, аби СБУ швидше виявила, що державної таємниці в історичних документах не існує в принципі і не може бути за законом, і нарешті повернула наші наукові наробки», — говорить Р.Забілий.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...