Рядовий українець розумний, заповзятливий, але скупий і грубий, - соцдослідження

22 травня 2012 в 12:41
Жителів західних регіонів вважають патріотичними і релігійними. Жителям центрального регіону властиві толерантність, доброта і чесність. Жителі південно-сходу - законослухняні, щедрі, гостинні і працьовиті. Кримчан та киян інші українці наділяють активністю, силою, швидкістю, діяльністю і розсудливістю.
deti_ludi_vishivanka_ukr_ukraina_Den_nezavisimosti (158)_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Рядовий українець - розумний, освічений, працьовитий і заповзятливий, але в той же час зарозумілий, грубий, залежний і скупий.

Про це на прес-конференції повідомив науковий директор Інституту прав людини і запобігання ксенофобії і антисемітизму (IHRPEX) Сергій Литвинов, подаючи результати соціологічного дослідження «Регіони України в образах і стереотипах масової свідомості».

«Звичайно, це суб'єктивне уявлення самих українців. Вони хотіли б, очевидно, бути такими і такими себе уявляють», - прокоментував Литвинов позитивні якості, які виділили учасники опитування.

Згідно з дослідженням, жителів західних регіонів вважають патріотичними і релігійними. Жителям центрального регіону властиві толерантність, доброта і чесність. Жителі південно-сходу - законослухняні, щедрі, гостинні і працьовиті.

При цьому Литвинов відзначив, що Крим і Київ виявилися близькими за стереотипами про населення. Їхніх жителів інші українці наділяють активністю, силою, швидкістю, діяльністю і розсудливістю.

Також дослідження показало, що українці краще за всіх ставляться до жителів центрального регіону і Києва. При цьому найгірше ставлення до тих, хто проживає в південно-східному регіоні.

На питання, політичні погляди жителів якого регіону найбільше відрізняються від ваших власних, кожен другий респондент із заходу вказав, що це південний схід, 39,7% назвали Крим, а в центрі, на південному сході і в Криму назвали захід.

Соціологічне дослідження «Регіони України в образах і стереотипах масової свідомості» було проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Інституту прав людини і запобігання екстремізму і ксенофобії (IHRPEX). Польовий етап проходив з 12 по 16 квітня у 110 населених пунктах у всіх областях України та в АР Крим. В рамках опитування методом особистого інтерв'ю було заповнено 1019 анкет.

Читайте також:

Більшість українців - проти спроб дискримінації за регіональною ознакою

Лише кожен шостий українець бував у Європі

Три чверті українців вважають «соцініціативи» Януковича передвиборчим популізмом

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...