Розсекречено проект: США збиралися влаштувати ядерний вибух на Місяці для залякування СРСР

26 листопада 2012 в 08:11
Коли США програвали космічне змагання Радянському Союзу, вони розглядали можливість влаштувати на Місяці атомного вибуху. У підсумку проект був згорнутий.
moon_luna.jpg
ufolog.ru

У розпал космічних перегонів у 1950-х роках американська влада планувала влаштувата ядерний вибух на Місяці, аби залякати СРСР, пише британська газета The Daily Mail.

Втім, секретний проект під нешкідливою назвою «Вивчення можливостей дослідного польоту на Місяць», прозваний «Проектом А119», так і не був здійснений.

За сценарієм, ракета з невеликим ядерним пристроєм мала бути запущена з невстановленого місця, і, подолавши 238 тисяч км до Місяця, бути підірвана при ударі.

Розробники вирішили, що це повинна бути атомна бомба, оскільки воднева була б занадто важкою для ракети. Однак військові чиновники незабаром відмовилися від цієї ідеї, мабуть, через небезпеку для людей на Землі в разі провалу місії.

Вперше про секретний проект стало відомо ще у 2000 році після інтерв'ю американського фізика-ядерника Леонарда Райффеля, який, за його словами, брав участь у розробці проекту.

Головною метою вибуху, як зазначав Райффель, було б облаштування грандіозного видовища у той час, коли Радянський Союз обганяв Америку в суперництві за освоєння космосу.

«Люди могли б побачити яскравий спалах, особливо добре помітний, якщо б вибух стався на молодий місяць, коли до Землі обернена сторона Місяця, не освітлена Сонцем. Можливо, були б видні також хмари пилу й уламків місячних порід, підняті вибухом над Місяцем», - говорив учений.

«Мозком» операції був молодий астроном Карл Саган, на розрахунках якого і будувалися плани з організації вибуху.

ВПС США відмовилися коментувати проект.

Читайте також:

США незначно випереджають Росію за кількістю ядерної зброї

Карибська криза: «Анадир» проти «Мангуста»

Британський вчений пообіцяв через 40 років познайомити людство з інопланетянами

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...