Російську мову оголосили регіональною в Донецькій області

16 серпня 2012 в 09:21
Слідом за Одесою і Севастополем російська мова отримала офіційний статус в Донецькій області. У рішенні сесії обласної ради немає вказівки на фінансове забезпечення реалізації закону про мовну політику.
donetsk1.jpg
news-ua.com

Донецька обласна рада на позачерговій сесії ухвалила рішення, згідно з яким російська мова в області отримала статус регіональної. За прийняття цього рішення у четвер, 16 серпня, проголосували депутатів 117 зі 118 присутніх.

«Інформувати жителів Донецької області про те, що у відповідності зі ст. 7 закону України «Про засади державної мовної політики», на підставі даних Всеукраїнського перепису населення 2001 року про мовний склад населення, російська мова в Донецькій області є регіональною мовою, на яку поширюються передбачені законом заходи з її розвитку, використання і захисту», - постановили депутати.

Окрім того, сесія рекомендувала міським, сільським та селищним радам розглянути питання застосування на відповідних територіях у випадках, передбачених законом, регіональних мов або мов меншин.

У разі прийняття місцевими радами таких рішень на відповідних територіях поряд з державною мовою, в діловодстві, у документації, в системі освіти будуть використовуватися відповідні регіональні мови.

У рішенні сесії Донецької обласної ради немає вказівки на фінансове забезпечення реалізації закону про мовну політику.

Як відомо, 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики, що вводить офіційну двомовність в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Нагадаємо, що 13 серпня Одеська міська, а 15 серпня — Одеська обласна рада надали російській мові статус регіональної.

16 серпня російська мова стала регіональною в Севастополі і в Запорізькій області.

Читайте також:

Уболівальники під час матчу Україна-Чехія розгорнули гігантський банер «За мову до кінця» (фото, відео)

Могильов «блиснув» знанням кримськотатарської мови (відео)

Янукович має намір забезпечити рівність всіх мов в Україні

Одеса надала російській мові статус регіональної

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...