Топ Новини

Росія пообіцяла поширювати російську мову у світі з "наступальної позиції"

3 вересня 2012 в 12:20
У РФ упевнені, що гуманітарна присутність Росії у світі не відповідає її можливостям, і Москві необхідно використати досвід видатних зарубіжних гравців.
4_main.jpg
misto.odessa.ua

Російська Федерація повинна займати "наступальну позицію" щодо поширення російської мови у світі. Про це 3 вересня заявив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв на нараді керівників представництв і представників Росспівробітництва у Москві, повідомила прес-служба уряду РФ.

"Росспівробітництво приділяє велику увагу поширенню російської мови, число курсів російської мови росте і число слухачів росте. Але їх як і раніше не так багато, як нам би хотілося. Не достатньо забезпечувати пропозиції, треба сприяти збільшенню попиту і займати більш наступальну позицію", - сказав Медвєдєв.

За словами російського прем'єра, інтерес у світі до російської мови високий, і російська мова залишається засобом прилучення до досягнень культури і науки, а також засобом міжнаціонального спілкування.

- Росія допоможе Україні впроваджувати російську мову в учбових закладах

Медвєдєв підкреслив, що дуже важлива робота з російськими співвітчизниками за кордоном і з глобальним "Русским миром". За його словами, йдеться про всебічний захист прав й інтересів цієї категорії громадян.

"Багато співвітчизників щиро і глибоко люблять свою історичну Батьківщину, хочуть підтримувати з нею зв'язок, готові в міру сил допомагати Росії, і цей настрій повинен знаходити відгук і підтримку з нашого боку", - заявив Медвєдєв.

Окрім цього, російський прем'єр сказав, що Росія має бути конкурентоздатною на ринку освітніх послуг.

Нагадаємо, раніше посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що Російська Федерація готова надавати допомогу українським освітнім установам для максимального використання потенціалу ухваленого закону "Про основи державної мовної політики".

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їх чисельність перевищує 10%.

У східних і південних областях України місцеві органи влади зробили ряд кроків з реалізації положень закону.

Читайте також:

Івано-Франківськ відмовився визнавати закон про мови

Тернопільська облрада оголосила закон про мови „поза законом"
Янукович не впевнений, що мовний закон буде працювати в прийнятому вигляді


Київська влада займеться статусом російської мови у вересні

 

 

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...