Топ Новини

Родичі вбитого «терориста №1» подали в суд на уряд США

19 липня 2012 в 15:43
У позові йдеться, що в результаті ударів, які США завдають по терористах, загинуло тисячі людей, зокрема сотні тих, хто випадково опинився поруч у момент удару.

 

Родичі лідера «Аль-Каїди» на Аравійському півострові Анвара аль-Авлакі, якого США вважали «терористом номер один», подали на американську владу до суду за його вбивство.
 
У позові незаконним названо також вбивство 16-річного сина аль-Авлакі і ще одного терориста. Всі вони були громадянами США. Позов був поданий 18 липня.
 
Вбивство аль-Авлакі, його сина Абдулрахмана, який був видавцем журналу терористів Inspire, в позові названо неконституційним. Відповідачами виступають міністр оборони США Леон Панетта, директор ЦРУ Девід Петреус, а також адмірал Вільям Макрейвен і генерал-лейтенант Джозеф Воутел, які керують Силами спеціальних операцій.
 
Позов був підготовлений Американським союзом на захист громадянських свобод і Центром захисту конституційних прав. У документі сказано, що в результаті ударів, які США завдають по терористах, загинули тисячі людей, в тому числі сотні тих, хто випадково опинився поруч у момент удару. У позові наголошується, що такі операції проходять не тільки в зоні бойових дій в Афганістані та Іраку, але також у країнах, які не є такими зонами, в тому числі в Ємені, Сомалі, Пакистані, Судані та на Філіппінах.
 
Як зазначається в документі, такі удари спираються на неясні юридичні стандарти, а докази, на підставі яких приймаються рішення про ту чи іншу операцію, ніколи не надаються суду. "Ці вбивства порушують фундаментальні права, гарантовані всім американським громадянам, в тому числі право не бути позбавленим життя без належної законної процедури", - сказано в позові.
 
Аль-Авлакі і Самір Хан були знищені в Ємені ударом з американського безпілотника 30 вересня 2011. Оголошуючи про вбивство аль-Авлакі, президент США Барак Обама підкреслив, що його загибель «завдала нищівного удару» по «Аль-Каїді» і стала «поворотним моментом» у боротьбі проти тероризму.
 
Ліквідація терориста була санкціонована спеціальним секретним меморандумом, авторами якого стали співробітники адміністрації Обами. Син аль-Авлакі був убитий у ході іншої операції в Ємені 14 жовтня того ж року.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...