Регіонали заявляють, що через 50 років в Україні залишиться 8-12 млн жителів

21 грудня 2011 в 14:34
Через 10 років в Україні будуть проживати 36-38 млн осіб, а якщо негативна демографічна динаміка збережеться, то через 50 років українців залишиться 8-12 млн.
Bahteeva-1_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявила голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я регіоналка Тетяна Бахтєєва, посилаючись на прогнози експертів.

За її словами, за останні 15 років населення України скоротилося майже на 7 млн ​​осіб - з 52,2 млн до 45,6 млн.

«Якщо у 1970 році жителі України та країн Європи в середньому жили близько 70 років, то сьогодні наші люди живуть на 10 років менше, ніж жителі Європейського Союзу. Україна посідає 150 місце серед 223 країн світу за показником середньої тривалості життя», - сказала Т.Бахтеєва, виступаючи у середу, 21 грудня, на комітетських слуханнях «Здоров'я - 2020»: основні принципи державної політики України у сфері формування здорового способу життя та профілактики неінфекційних захворювань та шляхи її реалізації».

Вона підкреслила, що аналіз демографічної ситуації в Україні свідчить про те, що на відміну від більшості європейських країн, населенню України «не загрожує глибока старість», тобто у віці 80-85 років і старше.

«Величина цього показника у нашій країні дуже скромна. За його рівнем Україна займає 34 місце у списку 43 європейських держав, США і Канади. Така демографічна ситуація обумовлена ​​високими рівнями захворюваності населення, чільні позиції у структурі якої займають серцево-судинні, онкологічні захворювання, цукровий діабет та хронічні респіраторні захворювання.
 

Також Т.Бахтєєва підкреслила, що сьогодні Україна щороку втрачає понад 700 тис. своїх громадян, причому третину з них становлять люди працездатного віку, у той же час смертність населення в Україні складає 15,2, а в країнах - членах ЄС 6,7 на 1000 населення.

«Рівень смертності чоловіків працездатного віку в Україні перевищує аналогічний показник навіть у країнах, де валовий національний продукт у 4-6 разів нижчий, ніж у нашій країні», - зазначила Т.Бахтєєва.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...