Топ Новини

Раді запропонували заборонити перейменування вулиць, названих на честь бійців Червоної армії

15 березня 2012 в 08:07
Компартія пропонує законодавчо заборонити органам місцевого самоврядування перейменовувати вулиці, названі на честь військовослужбовців Червоної армії, які здійснили героїчні подвиги.

У Верховній раді зареєстровано законопроект, авторами якого є народні депутати від Компартії Володимир Даниленко і Петро Цибенко. Вони пропонують внести зміни до закону «Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», заборонивши органам місцевого самоврядування перейменовувати вулиці, названі на честь «військовослужбовців, які здійснили героїчні подвиги, червоноармійців, партизанів, підпільників і бойових формувань Червоної армії».

«Останнім часом за особистим бажанням керівників міст і селищ, без врахування думки місцевих жителів, стали масово перейменовувати вулиці, назви яких, на думку представників місцевої влади, пов'язані з негативним минулим. На жаль, при реалізації їхніх особистих бажань український народ, а саме молодь, втрачає пам'ять про тих, хто ціною свого життя наближав перемогу радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», - цитує «Коммерсантъ-Украина» пояснювальну записку до документа.

Політичні опоненти комуністів сприйняли цю ініціативу негативно. «Ми послідовно виступаємо за перейменування окупаційної топоніміки і за знесення будь-яких пам'ятників діячам СРСР. Всі країни, що вийшли з-під впливу радянської імперії, давно прибрали радянські назви і йдуть шляхом національного розвитку», - заявив глава київської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Андрій Іллєнко.

Історики оцінюють пропозицію депутатів від КПУ більш обережно. «Незрозуміло, навіщо потрібно зберігати назви вулиць, пов'язані з іменами учасників Великої Вітчизняної війни. У цьому відсутня логіка, і такої практики немає ніде у світі. Звичайно, деякі вулиці можуть мати їхні імена, але кожен випадок треба розглядати конкретно, а не перейменовувати все відразу або повністю забороняти змінювати назви вулиць», - зазначив заступник директора з наукової роботи Інституту історії Національної академії наук, професор Станіслав Кульчицький.

Читайте також:

В Олевську на Житомирщині всі вулиці перейменували на честь українських патріотів

Кабмін змусить українців вдвічі частіше розмовляти на патріотичні теми

Комуністи збираються поставити у Дніпропетровську пам'ятники Брєжнєву і Щербицькому


Нацкомісія з моралі з'ясує, чи пропагує насильство пам'ятник Сталіну у Запоріжжі

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...