Рада заборонила паління практично скрізь

24 травня 2012 в 11:02
Парламент ввів повну заборону паління у приміщеннях і на території закладів громадського харчування і в ресторанах, навіть на "літніх" майданчиках - поділу залів для курців і некурців тепер не буде. Окрім звичайних цигарок (тютюнових виробів), забороняється паління електронних цигарок і кальяну. Також під повною забороною на час Євро-2012 опиняться цигарки на стадіонах.
kurenie_sigareta.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада України прийняла в цілому як закон зміни щодо удосконалення окремих положень про обмеження місць паління тютюнових виробів з метою захисту громадян від шкідливого впливу вторинного тютюнового диму.

За відповідний законопроект №9474 проголосували 368 народних депутатів у четвер, 24 травня. Документом Рада розширила перелік місць, де заборонено палити.

Зокрема, закон забороняє паління не тільки цигарок, а й електронних цигарок і кальянів. Паління буде заборонено у приміщеннях і на території закладів громадського харчування та ресторанного господарства, при чому не тільки у закритих, але і на "літніх" майданчиках; в установах культури і охорони здоров'я.

Також забороняється паління, продаж, а також реклама тютюнових виробів на території (відкритих і закритих приміщеннях без винятків) стадіонів під час Євро-2012.

В цілому забороняється паління тютюнових виробів, а також електронних цигарок і кальянів:
у ліфтах і таксофонах; в приміщеннях і на території установ охорони здоров'я, в приміщеннях та на території навчальних закладів, на дитячих майданчиках, в приміщеннях і на території спортивних та фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту, в під'їздах житлових будинків, у підземних переходах, у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у приміщеннях підприємств ресторанного господарства, в приміщеннях об'єктів культурного призначення, в приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Паління забороняється, окрім спеціально відведених для цього місць: в приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності, в приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян, в приміщеннях гуртожитків, в аеропортах і на вокзалах.

Законом передбачено також, що власник, уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд або окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для паління, сумарна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної будівлі або приміщення, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму.

Нагадаємо, що авторами законопроекту є група народних депутатів (Т.Бахтєєва, Юрій Мірошниченко, Олег Зарубінський, Ян Табачник, Олександр Зац, Євген Царьков, Ірина Горіна, Геннадій Самофалов, Іван Попеску, Олеся Оробець, Юлія Льовочкіна, Кирило Куликов).

Читайте також:

ДПС: Нові акцизи вбережуть українців від паління та алкоголізму


У Києві позначать місця, де палити заборонено

Кабмін затвердив попереджувальні картинки на цигарках (фото)


У накуреному авто у 23 рази більше токсинів, ніж у накуреному барі

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...