Топ Новини

Рада визначила правовий статус іноземців та осіб без громадянства в Україні

22 вересня 2011 в 11:37
Верховна Рада України прийняла закон про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
passport_pasportruka.jpg
Андрія Товстиженко, ZN.UA

За законопроект проголосували 262 народних депутатів, із 353 зареєстрованих у залі.

Закон встановлює правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, регулюються питання в'їзду в Україну і виїзду з території України, також встановлюються підстави і порядок затримання і примусового видворення з території України іноземців і осіб без громадянства.

Окрім того, законом визначаються права, свободи та обов'язки іноземців та осіб без громадянства, зокрема, особисті немайнові та майнові права (права на життя, на повагу до гідності та честі, на повагу до особистого і сімейного життя, на трудову діяльність, на мирні збори, на освіту, на житло, на правову власність тощо).

Окрім того, законом визначаються норми щодо відповідальності іноземців та осіб без громадянства. Зокрема, встановлюються підстави відповідальності за правопорушення, які вчинили іноземці або особи без громадянства.

Законом встановлюється, що іноземці та особи без громадянства отримують в Україні посвідчення на постійне проживання. Підставою для видачі такого посвідчення є відповідний указ президента про припинення громадянства України і заяви таких громадян. Окрім того, підставою для видачі такого посвідчення є тимчасове проживання на території України.

Зокрема, відповідно до закону, кожен іноземець та особа без громадянства, що перебуває під юрисдикцією України незалежно від законності їх перебування, мають право на визнання їх права суб'єктності.

Окрім того, закон встановлює, що іноземці та особи без громадянства є рівними перед законом, незалежно від ознак раси, кольору, шкіри, політичних і релігійних переконань, статі, етнічного та соціального походження. Закон встановлює, що іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно дотримуватися Конституції і законів України.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...