Топ Новини

Рада повернула на доопрацювання закон про відновлення прав депортованих народів

16 травня 2012 в 08:51
Законопроект про поновлення прав депортованих за національною ознакою знову розглянуть через тиждень. До цього ж часу будуть готові економічні розрахунки.

Верховна Рада повернула профільному комітету на доопрацювання законопроект народного депутата Мустафи Джемілєва (НУНС) «Про відновлення прав людей, депортованих за національною ознакою». За відповідне рішення в середу, 16 травня, проголосували 366 депутатів. Прийняти закон у першому читанні Рада не змогла, його підтримали тільки 177 депутатів.

Згідно з рішенням, законопроект буде розглянутий на наступному пленарному тижні (22-25 травня). До цього ж часу Кабінет міністрів повинен буде надати економічні розрахунки.

Законопроект стосується в основному відновлення прав 230 тис. кримських татар, депортованих з Криму сталінським режимом у 1944 році.

Під час обговорення у парламенті пропонувалося розширити його положення на інші факти депортації за національною ознакою.

У проекті закону даються визначення термінів «депортація», «особи, депортовані за національною ознакою», «відновлення прав», «компенсація», «реабілітація», «реституція», «компенсація» тощо.

Законопроект відображає пріоритетні напрямки державної політики у сфері відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою. Зокрема, держава гарантує депортованим особам, які добровільно повертаються в місця їх постійного проживання на момент депортації, рівні з громадянами України права згідно з Конституцією України та умови для облаштування, включаючи забезпечення землею, житлом, працевлаштуванням, освітою, сприяння культурному і духовному розвитку.

Читайте також:

Джемілєв: Влада відсторонилася від рішення проблем кримських татар

Джемілєв надав «аналітику СБУ» з висновками про небезпеку Меджлісу (документ)

Джемілєв: Завдання з плану ФСБ щодо розколу кримських татар співпадають з цілями СБУ

Джемілєв: «Донецькі» витісняють татар з кримської влади

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...