Рада не захотіла скорочувати терміни утримання під вартою на стадії судового розгляду кримінальних справ

20 вересня 2011 в 14:45
Верховна Рада відхилила зміни до КПК щодо строків утримання під вартою на стадії судового розгляду кримінальної справи.

За законопроект, розроблений народним депутатом Володимиром Стретовичем, проголосувало всього 93 народних депутата з 383 зареєстрованих у залі засідань у вівторок.

Законопроект пропонував скоротити терміни попереднього розгляду справи, а також передбачав, що кримінальна справа щодо обвинуваченого, якому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, має бути призначений до попереднього розгляду не пізніше 5 діб.

Як відзначається в пояснювальній записці до документа, це прискорило б судовий розгляд кримінальної справи і сприяло законному перебуванню обвинувачених у місцях попереднього ув'язнення.

Законопроект також пропонував, що норму про те, якщо підсудному обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, то термін утримання його під вартою з дня надходження кримінальної справи до суду і до постановлення вироку не може тривати більше 6 місяців.

Також документом передбачалося, що суд, який розглядає кримінальну справу, після закінчення 6 місяців з дня надходження кримінальної справи до суду, має право продовжити термін утримання під вартою підсудного, але не більше, ніж на 3 місяці і лише в справах про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...