П'яту частину населення України складають люди у віці 60 років і більше

2 квітня 2012 в 14:15
Незважаючи на те, що частка населення у віці 60 років і старших в Україні становить понад 20%, «глибока старість», яка визначається часткою найбільш «старих», тобто осіб у віці 80 або 85 років і старших, нашій країні не загрожує.

В Україні спостерігаються високі показники рівня старіння. Так, на сьогодні частка населення у віці 60 років і старше становить понад 20%, а найвищий рівень старіння зафіксовано у сільських жінок (понад 30%).

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Особливість еволюції вікової структури населення України полягає в тому, що в умовах високої смертності дорослого населення її піраміда старіє тільки «знизу» - внаслідок зниження народжуваності, на відміну від країн Заходу, де відбувається старіння "зверху" у результаті зниження смертності, підкреслили в МОЗ.

На відміну від переважної більшості країн з низькою народжуваністю, населенню України не загрожує «глибока старість», яка визначається часткою найбільш «старих», тобто осіб у віці 80 або 85 років і старших, пояснюють експерти. Величина цього показника у нашій країні досить скромна - серед 43 європейських країн, США та Канади наша країна займає 34 місце.

Експерти відзначають, що стрімкі соціально-економічні перетворення в Україні не могли не позначитися на формуванні рівня дітородної активності населення і призвели до значних зрушень у народжуваності. Зниження народжуваності і перехід до однодітності стали характерною рисою новітніх демографічних процесів у нашій країні. Вони пов'язані зі змінами в дітородній поведінці населення, зумовленими, з одного боку, зовнішніми економічними умовами, які характеризують соціальний статус жінки у суспільстві, рівень її освіти, зайнятості, доходів, соціальної захищеності, а з іншого - ступенем задоволення особистих потреб та інтересів, пояснюють в МОЗ.

Низька народжуваність і пов'язане з нею незабезпечення самовідтворення населення стали феноменом і основним викликом для багатьох європейських країн. У цьому плані Україна не є винятком. Однак в Україні це поєднується з різким погіршенням здоров'я населення, в тому числі репродуктивного, високим рівнем смертності, чого у розвинених країнах не спостерігається, підкреслюють експерти.

Читайте також:

За місяць населення України скоротилося на 16 тисяч

Регіонали заявляють, що через 50 років в Україні залишиться 8-12 млн жителів

Євростат: Чисельність населення країн ЄС досягне піку до 2040 року

Українці живуть на 12-13 років менше, ніж європейці

За матеріалами:
Теги Соціум
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...