Топ Новини

Путіна позбавили престижної премії «Квадрига»

16 липня 2011 в 13:36
Оргкомітет німецької політичної премії «Квадрига» скасував своє рішення про присудження нагороди прем'єр-міністрові Росії Володимиру Путіну. Приводом для відкликання премії стала критика й з боку низки членів оргкомітету, й засобів масової інформації.

Отже, в 2011 році премію «Квадрига» не вручать нікому.

Організатор премії «Квадрига» - приватне об'єднання Werkstatt Deutschland. Нагороду присуджують громадським і політичним діячам, яких визначають експерти об'єднання «зразк у справі поширення освіти, прихильності суспільного блага, відповідальності та самовіддачі». Після присудження нагороди за 2011 рік Путіну оргкомітет залишило відразу троє членів журі - лідер «Зелених» Джем Оздемір, засновник "Вікіпедії" Джиммі Вейлз й історик Гейдельберзького університету Едгар Вольфрум.

Присудження премії В. Путіну піддалося жорсткій критиці й поза Werkstatt Deutschland. Так, уповноважений уряду ФРН з прав людини Маркус Ленінг висловив подив з приводу вибору журі та звинуватив Путіна в руйнуванні демократії, обмеження свобод і зростання корупції в Росії.

На відгук «Квадриги» вже відреагували в Росії. Прес-секретар прем'єр-міністра Дмитро Пєсков заявив, що рішення Werkstatt Deutschland не вплине на відносини Москви та Берліна.

До Путіна лише двом вихідцям з країн колишнього СРСР вдавалося стати лауреатами «Квадриги". У різні роки володарями премії ставали Віктор Ющенко та Михайло Горбачов.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...