Психологи поставили українському суспільству діагноз - соціальний мазохізм

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Психологи поставили українському суспільству діагноз - соціальний мазохізм © artaktivist.org
Установка на "розумне, добре, вічне" змінюється. Зараз українці почали замислюватися про пошуки "злегка романтичного героя", розповів соціальний психолог Олег Покальчук.

Демонстративна увага до сумнівних персонажів свідчить про соціальний мазохізм в українському суспільстві, вважає соціальний психолог Олег Покальчук.

«Спроба перевернути вісь добра і зла, розгойдати човен, затанцювати в карнавалі, де все поставлено з ніг на голову, - для цього він і карнавал. Зараз маятник віри і цінностей впевнено пішов в інший бік», - розповів він DT.UA, коментуючи увагу, яку було приділено в цьому році ряду жорстоких злочинів (вбивству Оксани Макар, охоронців з ТРЦ "Караван" і сім'ї судді в Харкові).
«Якщо установка на розумне, добре, вічне і хороших позитивних громадських діячів за останні 20 років не дала нічого, крім досвіду, непотребованого унаслідок масової недоумкуватості, то народ почав замислюватися: може, варто поставити свічку в іншому місці? Якщо персонажі з крилами і німбами своєї місії не виконали, то, може, варто поклонятися іншим, пошукати головного лиходія? Але не повного бяку, а злегка романтичного антигероя», - вважає Покальчук.
За його словами, будь-який застій чого-небудь призводить до деформації - або меж зовнішньої структури, або ущільнення внутрішнього середовища, змін у морфології.
«Оскільки структура у нас зламатися або луснути не може (суспільство не може видозмінитися в силу жорстких рамок, в т.ч. і зовнішніх у вигляді Сходу і Заходу, яких така ситуація влаштовує), то з'являється ущільнення середовища. І як при всякому опорі матеріалу, на певному рівні високого тиску виникають інші молекулярні зв'язки і починаються різні фізико-хімічні процеси іншого порядку», - зазначив він.
Пошук антигероя, на думку психолога, з того ж ряду.
«Якщо його дійсно знайдуть природним шляхом, з народного середовища, то всі ми швидко зрозуміємо, в чому початковий сенс слова «радикалізм». Але такі довго не живуть», - впевнений Покальчук.
Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Алли Котляр «Без героїв?» !zn
Читайте також:

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі