Топ Новини

Психологи поставили українському суспільству діагноз - соціальний мазохізм

28 грудня 2012 в 14:20
Установка на "розумне, добре, вічне" змінюється. Зараз українці почали замислюватися про пошуки "злегка романтичного героя", розповів соціальний психолог Олег Покальчук.
ukraine_ukrainci_people.jpg
kyivpost.com

Демонстративна увага до сумнівних персонажів свідчить про соціальний мазохізм в українському суспільстві, вважає соціальний психолог Олег Покальчук.

«Спроба перевернути вісь добра і зла, розгойдати човен, затанцювати в карнавалі, де все поставлено з ніг на голову, - для цього він і карнавал. Зараз маятник віри і цінностей впевнено пішов в інший бік», - розповів він DT.UA, коментуючи увагу, яку було приділено в цьому році ряду жорстоких злочинів (вбивству Оксани Макар, охоронців з ТРЦ "Караван" і сім'ї судді в Харкові).
 
«Якщо установка на розумне, добре, вічне і хороших позитивних громадських діячів за останні 20 років не дала нічого, крім досвіду, непотребованого унаслідок масової недоумкуватості, то народ почав замислюватися: може, варто поставити свічку в іншому місці? Якщо персонажі з крилами і німбами своєї місії не виконали, то, може, варто поклонятися іншим, пошукати головного лиходія? Але не повного бяку, а злегка романтичного антигероя», - вважає Покальчук.
 
За його словами, будь-який застій чого-небудь призводить до деформації - або меж зовнішньої структури, або ущільнення внутрішнього середовища, змін у морфології.
 
«Оскільки структура у нас зламатися або луснути не може (суспільство не може видозмінитися в силу жорстких рамок, в т.ч. і зовнішніх у вигляді Сходу і Заходу, яких така ситуація влаштовує), то з'являється ущільнення середовища. І як при всякому опорі матеріалу, на певному рівні високого тиску виникають інші молекулярні зв'язки і починаються різні фізико-хімічні процеси іншого порядку», - зазначив він.
 
Пошук антигероя, на думку психолога, з того ж ряду.
 
«Якщо його дійсно знайдуть природним шляхом, з народного середовища, то всі ми швидко зрозуміємо, в чому початковий сенс слова «радикалізм». Але такі довго не живуть», - впевнений Покальчук.
 
Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Алли Котляр «Без героїв?»
 
Читайте також:
 
 
 

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...