Топ Новини

Прокуратура Нью-Йорка попросила зняти зі Стросс-Кана всі звинувачення

23 серпня 2011 в 08:03
Після зустрічі з покоївкою, яка звинувачує Домініка Стросс-Кан у спробах згвалтувати її, нью-йоркська прокуратура подала клопотання з проханням відхилити звинувачення проти колишнього голови Міжнародного валютного фонду.

Офіційний документ з проханням про зняття звинувачень передано до суду в понеділок, після того як покоївка, Нафіссату Діалло, в присутності свого адвоката Кеннета Томпсона, зустрілася з представниками прокуратури на запрошення останніх. Зустріч тривала не більше 15 хвилин.

У поданому клопотанні наголошено, що прокуратура «більше не може бути впевнена в тому, що вину обвинуваченого вдасться довести поза всяких сумнівів». У документі також ыдеться, що свідчення Діалло «не були правдиві у великих і малих деталях».

Слухання в справі Стросс-Кана, в ході яких, як очікують, з екс-глави МВФ знымуть усі звинувачення, відбудуться у вівторок, 23 серпня, в кримінальному суді Манхеттена.

Адвокати Стросс-Кана привітали рішення прокуратури.

«Ми з самого початку стверджували, що наш клієнт невинний, - ідеться в заяві адвокатів Вільяма Тейлора і Бенджаміна Брафмана. - Ми також говорили, що існують причини не довіряти жінці, яка виступила зі звинуваченнями проти пана Стросс-Кана».

Раніше адвокати Стросс-Кана також давали зрозуміти, що сексуальні відносини між Стросс-Каном і покоївкою  були за взаємною згодою сторін.

Нью-йоркська поліція «зняла» Стросс-Кана з літака, що прямував до Парижа, 14 травня цього року на підставі заяви 32-річної покоївки готелю Sofitel, що повідомила про насильницькі дії сексуального характеру з боку постояльця. Стросс-Кана заарештовано, й він провів кілька днів у в'язниці, перш ніж Верховний суд штату Нью-Йорк випустив його під заставу в 1 мільйон доларів і помістив під домашній арешт.

У день, коли, ймовірно, мало місце сексуальне насильство, лікарі склали медичний висновок про стан Діалло, зафіксувавши травми, які могла отримати жертва такого роду насильства. У перші дні після арешту звинувачення підкреслювало, що Діалло дала «переконливі» свідчення, доповнені «вражаючими деталями», які було підтверджено фізичними доказами. Однак на початку липня прокуратура заявила, що покоївка, ймовірно, збрехала під час дачі свідчень під присягою перед великим журі та дала неправдиві свідчення при отриманні притулку в США, а також дурила податкові та соціальні органи.

Два тижні тому Діалло подала проти колишнього глави МВФ цивільний позов із вимогою грошової компенсації за заподіяний фізичний і моральний збиток. Цю справу розглядатимуть у цивільному суді незалежно від сьогоднішнього рішення суду.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...