Прокуратура Горлівки відмовилася визнати злочином побори зі студентів

20 квітня 2012 в 08:43
У Горлівці керівництво вузу в примусовому порядку зібрало зі студентів 62 тис. грн «благодійних внесків» для погашення заборгованості за комунальні послуги. Правоохоронні органи винесли припис повернути учням гроші, але порушувати кримінальну справу не стали.
70.jpg
donbass-info.com

Прокуратура вирішила не притягувати до кримінальної відповідальності за побори зі студентів керівництво Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов (м. Горлівка, Донецька область).

Про це кореспонденту ZN.UA повідомив прокурор Горлівки Олег Колесник.

Нагадаємо, 14 і 19 березня студенти вузу провели акції протесту, в ході яких звинуватили керівництво ГДПІІМ у примусовому зборі «благодійних внесків» для погашення заборгованості за комунальні послуги.

Правоохоронні органи винесли припис повернути трьомстам учням 62 тис. грн, але порушувати кримінальну справу не стали.

«Щоб порушити кримінальну справу, в діях адміністрації повинен бути злочинний мотив, наприклад корисливість. Ми ж змогли встановити тільки, що керівництво інституту діяло в ім’я, скажімо так, хибного розуміння інтересів свого вишу. Тому складу злочину тут немає. Але ми визнали збирання внесків порушенням прав студентів, оскільки вони залежні від адміністрації. І ухвалили повернути їм гроші», - пояснив Олег Колесник.

Прокурор додав, що в разі потреби його відомство може розпочати кримінальне переслідування посадових осіб ВНЗ. «Наші двері відкриті. Якщо будуть звернення студентів про те, що чиниться тиск, їм погрожують — ми готові оперативно реагувати», — запевнив О.Колесник.

Втім, за наявними відомостями, гроші студентам поки не повернули. У соціальних мережах учасники акцій протесту повідомляють: їх змушують писати заяви про те, що внески здані добровільно, і на поверненні коштів вони не наполягають.

Подробиці читайте в статті Євгена Шибалова «Результативність непокори» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

Кабмін дозволить роботодавцям не платити зарплату студентам

Табачник звинуватив у корупції студентів

Київські студенти отримають знижки на розваги

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...