Програма навчання талановитої молоді за кордоном під загрозою провалу через затримку фінансування

31 серпня 2012 в 13:24
Бюджетна програма навчання і стажування талановитої молоді за кордоном під загрозою провалу через затримку фінансування: із затверджених Радою 50 мільйонів 770 тисяч гривень надійшло лише трохи більше 3 мільйонів.
studenti.jpg
media.realitatea.ro

Згідно зі звітом Держказначейства, станом на 1 липня 2012 року на бюджетну програму навчання та стажування талановитої молоді за кордоном із затверджених Верховною Радою 50 мільйонів 770 тисяч гривень надійшло лише трохи більше 3 мільйонів. Про це пише Оксана Онищенко в статті «Щасливчики» на валізах» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

«Наш університет отримав від Міносвіти лімітну довідку про бюджетні асигнування та кредитування на 2012 рік. У ній зазначено, що гроші, виділені на цю державну програму, надійдуть лише у грудні 2012 року. Ми звернулися з відповідним листом до МОНМС, попрохали вплинути на ситуацію. Бо інакше студенти не зможуть ні заплатити за навчання, ні отримати візи. У нас навчаються талановиті молоді люди, серед яких є вихідці з малозабезпечених сімей. У них немає грошей на те, щоб здійснити поїздку. А університет також не зможе їм допомогти, бо в нашому кошторисі не передбачено такі витрати», - повідомив проректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Геннадій Варламов.

Одна з нинішніх «щасливиць» - студентка Тетяна Крачко — звернулася до Ми­коли Азарова через його сторінку на «Фейсбуці»: «Я, як іще 180 студентів, зіштовхнулася з проблемою фінансування. Я сконтактувала із закордонним ВНЗ, домовилася про навчання, знайшла хімічну лабораторію, у якій зі мною хотіли б працювати. Мені надіслали запрошення, підписали й надіслали договір між французьким університетом і моїм, зайнялися пошуками житла. Навчання там починається з  4 вересня. Але, щоб відкрити візу, забронювати квитки, я маю підтвердити свою платоспроможність. У Міносвіти наразі не готові перерахувати гроші, а їхати потрібно вже тепер. Це чудова програма, справ­ді дуже перспективна для української молоді. Тільки, на жаль, якщо фінансування не буде, я не зможу вчасно з’явитися на навчання, і його буде анульовано. Закор­донний ВНЗ не зовсім зрозуміє таку зміну рішення, і наступного разу навряд чи захоче мати справу з українськими, як виявляється — несерйозними, студентами. Дуже прикро за країну…». Відповіді від Миколи Яновича дівчина досі не отримала.

Докладніше читайте в матеріалі «Щасливчики» на валізах» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

У 2013 році одинадцятикласники отримають дипломи 1 червня

У школах стрімко зростає кількість «липових» медалістів

Табачник похвалився, що при ньому закрили всього 300 шкіл

Київських дітей хочуть пускати в школу за картками

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...