Профспілки у смерті шахтарів звинувачують жадібність людей Ахметова

29 липня 2011 в 11:03
Винуватцями вибуху на шахті «Суходольська-Східна» є власники шахти. Так вважає голова конфедерації вільних профспілок Луганської області Микола Козюберда.

Микола Козюберда вважає, що на шахті «Суходольська-Східна» у кілька разів перевищено рівень безпеки через надзвичайні темпи видобутку вугілля.

«Всі шахти проектувалися і будувалися за часів СРСР. Проект передбачає певне навантаження вуглевидобування. Ще кілька років тому у «Краснодонвугілля» було 9 шахт. Зараз їх 5. При цьому ці п'ять шахт видають на-гора більше, ніж видобувалося на 9-ти шахтах. Внаслідок цього, на шахтах у кілька разів перевищується рівень небезпеки. Є певна критична точка, коли з шахти неможливо вилулити газ - перевищення пропускних норм. Тобто видобуток вугілля ведеться швидше, ніж шахта звільняється від газу. Метан просто не встигає досягати безпечної концентрації. До того ж високий рівень експлуатації притупляє рівень пильності шахтарів. На «Краснодонвугіллі» працюють одні молоді - до 40-45 років. Старші просто не витримують подібних навантажень. Шахта «Суходільська-Східна» дуже важка за умовами праці. Виходячи з цього, можна визначити першопричину трагедії - жадібність власників», - відзначає профспілковий лідер.

Окрім того, Микола Козюберда заявив, що вищі органи влади не можуть впливати на власників ВАТ «Краснодонвугілля»

«Підприємство - приватне. Міненерговугілля не має повноважень впливати на приватників», - сказав Микола Козюберда.

Більше 99% акцій ВАТ «Краснодонвугілля» належать ВАТ «Авдіївський коксохімічний завод» - найбільшому коксохімічному підприємству України. ПАТ «АКХЗ» входить до Групи Метінвест. Акціонерами Групи Метінвест є Група СКМ (75%) і група компаній «Смарт-холдинг» (25%), які беруть участь в управлінні Групою Метінвест на партнерських засадах. Компанії контролюються Рінатом Ахметовим.

Нагадаємо, за попередніми даними, причиною аварії на шахті «Суходольська-Східна» став вибух метаноповітряної суміші.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...