Помер останній полковник УПА

Поділитися
Після 25 років таборів Левкович продовжив боротьбу з радянською владою, вимагаючи перегляду вироку і визнання себе військовополоненим, а не злочинцем. До здобуття незалежності України не визнавав себе громадянином СРСР, отримавши паспорт лише незалежної України.

У четвер, 13 грудня, помер полковник Української повстанської армії Василь Левкович, який був останнім з живих командирів УПА такого рангу, повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

Левкович народився 6 лютого 1920 року. Він - один з 20 нагороджених військовою нагородою УПА Золотим хрестом бойової заслуги.

Після вступу в УПА у березні 1943 року Левкович пройшов шлях від зводового до командира військової округи «Буг», в лютому 1946 року отримав звання майора Повстанської армії. В кінці того ж року йому присвоєно звання полковника, яке командування армії присвоїло посмертно, вважаючи його загиблим.

17 грудня 1946 року чекісти оточили його притулок, звідки витягли тіло отруєного димом командира. Слідство тривало близько року, Левковича утримували в тюрмі на Лонцького у Львові і слідчій в'язниці МДБ у Києві на Короленка (тепер Володимирська).

22 липня 1947 року військовий трибунал військ МВС Київської області засудив Левковича до 25 років таборів. Він повністю відбув термін і був звільнений тільки 7 грудня 1971 року.

Навіть вийшовши на свободу, Левкович продовжив свою боротьбу з радянською владою, вимагаючи перегляду вироку і визнання себе військовополоненим, а не злочинцем. До здобуття незалежності України не визнавав себе громадянином СРСР, отримавши паспорт лише незалежної України.

Прощання з Левковичем почнеться у Львові в суботу, 15 грудня, о 12:00 у Храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ. !zn

Читайте також:

Українські та російські вчені написали посібник з історії без Голодомору, УПА і Мазепи

Волинські регіонали одноголосно проголосували за визнання ОУН-УПА стороною, що воювала за Україну

Українці поки не готові визнати ОУН-УПА

До 69-річчя УПА суд остаточно позбавив Бандеру і Шухевича звання Героя України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі