Польським ведучим, які образили українок, світить по три роки в'язниці

27 липня 2012 в 10:11
Варшавська прокуратура почала офіційне розслідування справи з приводу висловлювань польських ведучих про українок. Слідчі кваліфікували цю справу за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за "публічну образу групи людей або окремої людини через її національну, етнічну, расову чи релігійну приналежність або відсутність релігійних переконань" до 3 років ув'язнення.
newspaper.jpg
unian.net

Варшавська прокуратура прийняла рішення розпочати офіційне розслідування справи щодо зневажливих висловлювань ведучих польської радіостанції Eska Rock Куби Воєвудського і Міхала Фігурського про громадянок України, які прозвучали в ефірі їхньої сатиричної програми Poranny WF у червні. Про це повідомила заступник прокурора районної прокуратури Варшава-Прага Південь, яка займається цією справою, Ганна Левандовська.

Представник польської прокуратури, слова якої наводить РАР, сказала, що слідчі кваліфікували цю справу за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за "публічну образу групи людей або окремої людини через її національну, етнічну, расову чи релігійну приналежність або відсутність релігійних переконань" до 3 років ув'язнення.

Левандовська додала, що розслідуванням справи займатиметься поліція.

- Польську радіопрограму, в якій образили українок, закрили. За ведучих взялися прокурори

У свою чергу інший представник прокуратури зазначив, що, згідно із польським законодавством, початок офіційного слідства може завершитися висуненням звинувачень або справа може бути закрита, додавши, що слідчі мають на прийняття відповідного рішення 3 місяці.

Джерело повідомило, що прокуратура може продовжити розслідування на більший термін, пояснивши, що польське законодавство не встановлює обмежень щодо терміну офіційного слідства.

Він також зауважив, що доручення поліції розслідувати цю справу не означає, що вона має менше значення.

Представник прокуратури додав, що суд, крім вироку, може також покарати порушників закону фінансово, призначивши штраф від близько 25 тис. до більш ніж 250 тис. євро.

Як повідомлялося, польська прокуратура розпочала попереднє розслідування щодо образливих висловлювань про українок на підставі повідомлень засобів масової інформації у кінці червня. Воно повинно було завершитися або закриттям справи, або рішенням про початок офіційного розслідування.

Висловлювання Воєвудського і Фігурського про домробітницю з України викликали міжнародний скандал, коли українське МЗС виступило з вимогою публічних вибачень, а польське МЗС назвало їхні висловлювання "ідіотськими і хамськими". Відзначимо, радіоведучі вибачилися перед українками за свої висловлювання.

Читайте також:

Журналісти польського радіо у прямому ефірі вибачилися перед українками за образливі жарти

Німецький таблоїд вибачився перед Україною за «країну повій»

Рейтинг міст з найкрасивішими жінками: «москвички блакитноокі богині, а українки - справжня фантастика»

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...